ПРЕПОЗНАТ ТРУД ТИХИХ ХЕРОЈА: У Кикинди уручена највиша градска признања за ову годину
На свечаности у Градској кући у Кикинди у уторак је обележен Дан града, а градоначeлник Никола Лукач уручио је градска признања овогодишњим добитницима

Фоот: Р. Шегрт
Милици Исаков, главној медицинској сестри на Инфективном и Ковид одељењу Опште болнице, уручена је Награда града, највише признање града, за допринос очувању здравља грађана Кикинде и пожртвован рад са пацијентима.
- Као појединац могу да урадим мало, али сам део веома доброг тима младих и стручних људи. Награду посвећујем том тиму, који свакодневно у скафандрима, са визирима и маскама пожртвовано ради. Задовољна сам што је препознат труд једне медицинске сестре, пожртвованост, несебичност и огромна емпатија које посебно показујемо последње две године – рекла је сестра Исаков, иза које је 35 година радног искуства.
Награде су уручене и добитницима осталих признања, Фанки Секулин, бабици у пензији, за одгајање генерација Кикинђана, проф. др Биљани Јеремић, професорки музике и диригентици, за изузетан допринос развоју културе и дугогодишњи хорски и педагошки рад, Гордани Рацков и Арпаду Пастору, за допринос развоју васпитно-образовног рада, јер су аутори најбољег европског уџбеника за први разред основне школе. У области спорта награђени су: кошаркашица Дајана Бутулија, стрелац Душко Петров и стрелкиња Бранкица Зарић. У привреди и предузетништву Сандра Станковић и Дејан Ћирић, за хуманитарни и добротворни рад власници “Ами радија” Слађана и Јовица Батански, а за херојство и хуманост ватрогасац-спасилац Алексадар Талески. Признање за развој спорта постхумно је додељено Петру Чонградину, за немерљив допринос развоју спорта, посебно атлетике и рад са генерацијама младих спортиста.

ПОРОДИЦЕ У ШОКУ НАКОН ШТО СУ ОТВОРИЛЕ КОВЧЕГЕ СА ТЕЛИМА: Нове бизарности након пада авиона у Индији
СИН жене која је погинула у паду авиона компаније Air India изјавио је за Би-Би-Си да су у ковчегу с телом његове мајке пронађени и „други остаци“.
23. 07. 2025. у 16:49

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

ВЕЛИКЕ ДЕВОЈКЕ: Федерерове ћерке више нису мале - лепе близнакиње, видите на кога личе (ФОТО)
ПОРЕД њих две, Роџер Федерер је отац двојице дечака - Леа и Ленија.
22. 07. 2025. у 17:19
Коментари (0)