ТУРСКА ДОНАЦИЈА ПРИБОЈСКОЈ БОЛНИЦИ: Нови уређај за лапараскопију вредан 100.000 евра

ВЛАДА Републике Турске донираће Општој болници у Прибоју уређај за лапароскопију вредан више од 100 хиљада евра.

ТУРСКА ДОНАЦИЈА ПРИБОЈСКОЈ БОЛНИЦИ: Нови уређај за лапараскопију вредан 100.000 евра

Фото А. Ровчанин

Ова донација, биће реализована у складу са споразумом између две земље, Турске и Србије, као знак пријатељства и добре воље. Споразум је потписан у Анкари,  крајем децембра прошле године. Уређај ће ускоро бити допремљен у Прибој, најављују из локалне самоуправе града на Лиму.

Модеран уређај, када буде допремљен у прибојску болницу, омогућиће извођење лапараскопских операција у овој здравственој установи и олакшати рад хирурзима. Вредна донација уговорена је недавно на састанку локаног руководства са турским конзулом у Новом Пазару и посредовање Расима Љајића.

- О потребама Опште болнице, за добијање уређеја за лапараскопију упознали смо на састанку у Новом Пазару конзула Башара Басола, који је обећао да ће наш захтев врло брзо бити испуњен – казала је саветница председника општине Прибој Едина Реџовић и исказала захвалност донатору.

Фото А. Ровчанин

Члан Општинског већа задужен за здравство др Јасминко Тоскић, навео је да ће добијена апаратура, када буде у функцији, значајно унапредити рад хирурга, који су указали на потребу и значај за добијање уређаја који ће омогућити извођење лапараскопских операција.

Ово није прва донација која из Турске стиже прибојском здравству.

- Влада Турске преко ТИКЕ финансирала је набавку санитетског возила, дигиталног ренгена и ултразвучног апарата, док су бројне хуманитарне организације током почетка пандемије цовида 19 испоручиле контигент хуманитарне помоћи – казао је помоћник председника општине Миралем Гогалић.

Влада Србије финансираће комплетну реконструкцију Дома здравља и Болнице, а биће и санирана саобраћајница која води према овим здравственим установама, чиме ће Прибој постепено постати центар здравства на овом подручју.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

Светско првенство је подигнуто на виши ниво уз ове бонусе и поклоне