СТАНИЦЕ ЗА УГРОЖЕНЕ: Оригинална идеја групе младих Новосађана да помогну људима у невољи
ИЗРЕКУ "На младима свет остаје", седмочлана група младића, ентузијаста из Новог Сада, променила је у "На младима Србија остаје" и под тим именом основала непрофитну и невладину организацију како би помогла угроженим суграђанима.
Чланови организације, Фото Приватна архива
На неколико локација у граду постављене су станице за угрожене, где остављају храну и одећу и све што им је најпотребније.
Хумана мисија седморице младих, и њихова жеља да буду корисни на општу добробит друштва, срећом, није остала без одјека, те им се готово свакодневно придружују суграђани, како би помогли онима којима је то најпотребније.
Станице за угрожене, казује нам Страхиња Јаковљевић, један од чланова ове организације, засада се налазе на три локације и то на Трифковићевом тргу, углу Булевара ослобођења и Јеврејске улице, код Футошке пијаце и у Улици браће Поповић 8, код Сајма.
- Ово је тек почетак и нећемо се зауставити - истиче Јаковљевић, додајући да ће организовати и друге акције, са истим или сличним циљем за помоћ онима којима је то најпотребније.
- Станице за угрожене ће ускоро бити постављене на још три локације.
Фото Приватна архива
За нашег саговорника и његове другове Милана Иванчића, Николу Вуликића, Давида Костовског, Андреја Јаковљевића, Марка Вуликића и Лазу Велицког, покретач за ову акцију била је вест да је почетком хладних дана, средовечни мушкарац преминуо од хладноће у Новом Саду, на клупи на Трифковићевом тргу.
- Да се то више не би десило у нашем граду и нашој држави, нас седморица другова смо одлучила да не седимо скрштених руку, већ да некако помогнемо - каже Јаковљевић.
- Желимо да "пробудимо" и друге људе, пре свега младе, да не одлазе из Србије, већ да остану и да се активно укључе у друштвени живот и дају свој допринос. Онима који немају то много значи. Засада нам највише подршке стиже од старијих суграђана, али охрабрује нас чињеница да има и наших вршњака спремних да нам се придруже. Најважније је да будемо људи.
ПРАЗНИЦИ
УОЧИ празника организација "На младима Србија остаје" делила је новогодишње пакете. На станицама за угрожене остављено је 150 кеса са искључиво конзервираном храном, која се и једино може оставити, воћем и пецивом. Било је организовано и спремање вечере.
Препоручујемо
ХУМАНОСТ НА ДЕЛУ! Столар Миле опет одушевио Србију - плаћен дуг за струју самохраној мајци
20. 01. 2022. у 16:30 >> 17:08
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)