ПЕСНИЧКИ МАРАТОН У ПАРАЋИНУ: Поетско вече одржава се поводом Светог Саве у петак

Зорана Рашић
Зорана Рашић

25. 01. 2022. у 14:59

КЊИЖЕВНИ клуб „Мирко Бањевић“ организује у параћинском Културном центру у сарадњи са том установом „Светосавски песнички маратон“ у петак, 28. јануара, од 18 сати.

ПЕСНИЧКИ МАРАТОН У ПАРАЋИНУ: Поетско вече одржава се поводом Светог Саве у петак

Фото: З. Рашић

У питању је традицинална песничка манифестација у част великог српског просветитеља Светог Саве, која се организује након спроведеног песничког конкурса. „Маратон“ ће окупити учеснике конкурса из различитих књижевних клубова из Србије, а казивању стихова уобичајено присуствује велики број љубитеља писане речи.

 Стручни жири већ је саопштио резултате конкурса и добитнике четири главне награде. Према речима Олге Лодике Ружић, председнице КК „Мирко Бањевић“, главне награде ће бити додељене ауторима који те вечери буду дошли да присуствују догађају. На „Светосавски маратон“ позвани су клубови са којима организатор сарађује, а биће такође додељене похвале и захвалнице.

Подсетимо, на поетски конкурс стигло је око 150 радова аутора из различитих клубова.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".

26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50

Коментари (0)

МАЛИГНИ ТУМОР ЛЕЧЕН КАО – ИШИЈАС: Зоран Рис (43) из Бачке Паланке већ четири године се бори са ретком болешћу