ЗБОГОМ ЛИСТАМА ЧЕКАЊА У ПРОКУПЉУ: Камен темељац за нови вртић, места за 160 малишана

Д. З.

25. 02. 2022. у 21:30

ПОТПРЕДСЕДНИК Владе и министар просвете, науке и технолошког развоја Бранко Ружић са градоначелником Прокупља Миланом Аранђеловићем поставио је данас у овом граду камен темељац за изградњу новог вртића у који ће Влада Србије уложити близу 90 милиона динара.

ЗБОГОМ ЛИСТАМА ЧЕКАЊА У ПРОКУПЉУ: Камен темељац за нови вртић, места за 160 малишана

Фото: Град Прокупље

Министар Ружић је рекао да су данас у Прокупљу почели радови на новом објекту вртића који ће задовољити потребе Града Прокупља, јер ће коначно сва деца наћи своје место у вртићу и неће више бити листе чекања.

-Наш план је да бришемо листе чекања за вртиће тако што ћемо обезбедити добре услове за боравак деце, уз стручан педагошки назор васпитача, док се родитељи посвећују својим пословним обавезама а њихова деца добију окружење повољно за физички, емоционални и социјални развој - рекао је министар Ружић.

Градоначелник Прокупља Милан Аранђеловић захвалио министру Ружићу и Министарству просвете, науке и технолошког развоја на великој подршци кад је предшколско образовање у питању и проширење капацитета Предшколске установе „Невен“.

- Поносан сам што смо се данас окупили овде, поводом полагања камена темељца за нови вртић у оквиру Пројекта инклузивног васпитања и образовања Министарства науке и технолошког образовања јер нам је приоритет да обезбедимо свој деци добре услове за боравак у вртићима и утичемо на смањење листа чекања за упис у предшколску установу - рекао је градоначелник Аранђеловић.

Он је истако да ће се изградњом новог објекта смањити листа чекања за уписа деце у вртић за 160 места и казао да је предвиђени рок за завршетак радова на том објекту до краја 2022. године.


 


 


 


 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕНЕЦУЕЛА ПОСЛЕ АГРЕСИЈЕ: Мадуро слетео у Њујорк, прети му смртна казна; Протести против Трампа (ФОТО/ВИДЕО)

ВЕНЕЦУЕЛА ПОСЛЕ АГРЕСИЈЕ: Мадуро слетео у Њујорк, прети му смртна казна; Протести против Трампа (ФОТО/ВИДЕО)

У ГЛАВНОМ граду Венецуеле, Каракасу, у суботу ујутро одјекнуле су експлозије, а град су у ниском лету надлетали авиони и хеликоптери, јавили су светски медији. Амерички председик Доналд Трамп објавио је да је председник Венецуеле Николас Мадуро ухваћен заједно са супругом и пребачен из земље у операцији "Operation Absolute Resolve".

03. 01. 2026. у 07:45 >> 00:07

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.

03. 01. 2026. у 18:47

Коментари (0)

НЕВЕРИЦА У ДЕНВЕРУ! Нове информације о повреди Николе Јокића (ВИДЕО)