ОБНОВЉИВИ ИЗВОРИ ЕНЕРГИЈЕ: Пиротска Техничка школа уписује нови смер

Новости онлајн

04. 03. 2022. у 13:06

ТЕХНИЧКА школа у Пироту, ове године отвара нови смер за ђаке који желе да се баве обновљивим изворима енергије.

ОБНОВЉИВИ ИЗВОРИ ЕНЕРГИЈЕ: Пиротска Техничка школа уписује нови смер

ФОТО: В.Ћирић

Према речима директора Милана Божића, уписаће једно одељење на смеру електротехичар обновљивих извора енергије. Када дипломирају свршени ђаци ће моћи да монтирају, сервисирају и поправљају мини централе и постројења  које покрећу  обновљиви, еколошки прихватљиви извори попут сунца и ветра.

Реч је о смеру будућности, када се ради о енергетици. Иначе, поменута школа, у којој се већ примењује дуално образовање ће, према плану уписа, у наредној школској години уписати око 180 ђака у три подручја рада:машинство, мехатроника , електротехника и, информационе технологије.

                                                                                                                                 

БОНУС ВИДЕО: ПОЖАР У ПИРОТУ: Гори у некадашњој фабрици дечјег намештаја “Столар”

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТО ЈЕ ИСТИНА Илон Маск хитно реаговао на објаву Виктора Орбана о УСАИД-у (ВИДЕО)

"ТО ЈЕ ИСТИНА" Илон Маск хитно реаговао на објаву Виктора Орбана о УСАИД-у (ВИДЕО)

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан назвао је на друштвеној мрежи Икс организацију УСАИД чудовиштем створеним да сломи, сруши и нагриза слободу и независност нација, након чега је милијардер Илон Маск на то одговорио "истина".

23. 02. 2025. у 15:10

СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

БРИТАНСКИ министар спољних послова Дејвид Лами изјавио је данас да ће у понедељак објавити листу мера у оквиру новог, великог пакета санкција Русији, пренели су данас британски медији.

23. 02. 2025. у 10:05

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: Никада нисам био срећнији, осим можда као дете

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: "Никада нисам био срећнији, осим можда као дете"

ЖИВОТНЕ приче које се крију иза монаха на Светој Гори представила је грчка телевизија "Скај" у емисији "ПримеТиме". Пред камерама су се нашли један Кинез који је постао монах, један студент из Солуна који је одмах након дипломе изабрао монаштво, монах који живи у самоћи последње 24 године.

23. 02. 2025. у 11:28

Коментари (0)

ХАОС У РУСИЈИ: Репрезентативац Србије прво проглашен за непријатеља Украјине, а потом није могао да верује шта га је снашло у престоници