УГЉЕША ШАЈТИНАЦ НА ЧЕЛУ ПЕСНИЧКЕ ШТАФЕТЕ: Традиционална манифестација биће одржана од 9. до 26. маја

Б. Г.

05. 05. 2022. у 09:20

КЊИЖЕВНИК Угљеша Шајтинац, рођени Зрењанинац, предводиће традиционалну 47. Песничку штафету, јединствену не само по годинама трајања, већ и по начину реализације и броју учесника, која ће се у организацији Библиотеке у Зрењанину одржати од 9. до 26. маја.

УГЉЕША ШАЈТИНАЦ НА ЧЕЛУ ПЕСНИЧКЕ ШТАФЕТЕ: Традиционална манифестација биће одржана од 9. до 26. маја

Фото: Библиотека Зрењанин

Током трајања манифестације, по традицији, ученици основних школа ће представити своје поетско стваралаштво и таленте, а најбољи песнички радови биће награђени на завршној свечаности Песничке штафете, која ће се одржати 26. маја на платоу испред Библиотеке у Зрењанину.

Прва Песничка штафета одржана је 1975. године и од тада у њој су учествовали бројни најзначајнији ствараоци књижевности за децу, попут Десанке Максимовић, Љубивоја Ршумовића, Добрице Ерића, Весне Алексић, Моше Одаловића, Раше Попова, Душка Трифуновића, Драгана Лукића, Пере Зупца и многих других.

Сваке године манифестација окупи око 10 хиљада учесника, деце, а гостујући песник, књижевник, обиђе 60 школа из три округа у Банату и Бачкој и пређе више од 1.500 километара, обилазећи школе у Зрењанину, Житишту, Сечњу, Новом Бечеју, Новој Црњи, Кикинди, Тителу.

Богатој збирци књига за децу које библиотека поводом манифестације објављује, као 44. по реду придружила се књига Угљеше Шајтинца „Све саме драме”, коју је илистровао Дејан Узелац.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.

20. 04. 2026. у 20:41

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: Закон је јасан, то је обавеза

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"

БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.

20. 04. 2026. у 20:04

Коментари (0)

Да нестану без трага Војислав Шешељ открио: Тражио сам да се једноставно елиминишу, да им се уопште не суди