ПОДРШКА И ОД ГРАДОНАЧЕЛНИКА: Лесковац је годинама у акцији „Чеп за хендикеп“

Игор Митић
Игор Митић

31. 05. 2022. у 12:38

ВЕЋ неколико година Лесковац учествује у хуманитарној акцији „Чеп за хендикеп“ у оквиру које се сакупљају пластични чепови са пет-амбалаже чијом се продајом, ради рециклаже, обезбеђују средства за набавку ортопедских помагала особама са инвалидитетом.

ПОДРШКА И ОД ГРАДОНАЧЕЛНИКА: Лесковац је годинама у акцији „Чеп за хендикеп“

фото: ГУ Лесковац

Томе су намењене металне конструкције у облику срца које се налазе на улазу у зграду Скупштине града, потом испред објекта где је смештен већи део градске администрације као и у овдашњој Народној библиотеци.

У кабинету градоначелника Лесковца Горана Цветановића кажу да и он лично редовно подржава ову иницијативу. Како је саопштено, Цветановић је, по доласку на посао, убацио пластичне чепове које је прикупио током последњих неколико недеља.

- На овај начин развијамо еколошку свест и промовишемо рециклажу, а истовремено помажемо активнијем и бољем животу особа са инвалидитетом. Један пластични чеп тежак је нешто више од једног грама, а за нова инвалидска колица потребно је сакупити пет тона чепова. Зато је важно да се што више људи прикључи овој акцији – поручио је градоначелник Цветановић.

Градска управа је упутила апел свим лесковачким институцијама и установама, али и грађанима, дају свој допринос у овој борби за бољи живот особа са инвалидитетом.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад

ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да подржава одлуку председника Хрватске Зорана Милановића да откаже скуп Брдо Бриони у мају јер му, како је истакао, тамо није место, као и да му је много важније да оде и положи цвет у Јасеновцу.

30. 03. 2026. у 18:31 >> 18:44

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

ЕВОЛУЦИЈА ЧУВАЊА КАПИТАЛА: Од античких кованица до савремених финансијских стратегија