КАРНЕВАЛ, МАЖОРЕТКИЊЕ И БУБЊАРИ: у Кикинди се одржавају 37. „Дани лудаје“ (ФОТО+ВИДЕО)
НИКО нема тако лепе промотере као кикиндски „Дани лудаје“.
Фото: Р. Шегрт
Већ годинама маскирани малишани из вртића у карневалској поворци прошетају центром градом и тако најаве сутрашњи главни догађај на најпознатијој кикиндској, али и фешти којом се на најлепши начин промовише Банат. Тако је било и овај пут, на 37. „Данима лудаје“.
Облачно небо које је претило кишом није омело да се овог поподнева одржи карневал. Малишани одевени у боје јесени, са разним маскама, у пратњи својих васпитача украсили су центар града. У костимима који изазивају дивљење, а израдиле су их мајке, баке, деке, а помогле и васпитачице, показали су најкреативнији део велике кикиндске феште у част бундеве. Са њима је био и градоначелник Никола Лукач.
- Драга децо, сви ми изгледате веома лепо, а костими су вам предивни. Хвала вашим родитељима, бакама и декама, који су вам помогли да тако изгледате. Знам да волите „Дане лудаје“ и на томе вам много хвала – рекао је Лукач деци и васпитачима, на забави која је за њих припремељена у дворишту Народног музеја.
У карневалу маскиране деце на „Данима лудаје“ учествују деца из Предшколске установе „Драгољуб Удуцики“ из градксих и сеоских вртића. Шетња центром града завршава се тако што поворка оде до градске куће, а онда јој се придружи градоначелник и заједно са децом оде на њихов „киндербал“, забаву коју град за децу учеснике и њихове васпитаче приреди у дворишу Народног музеја. Тамо се деца почасте освеженејм и ужином, али и играју и певају у част „Дана лудаје“.
Карневалску поворку увек предводе акробате на штулама и мажореткиње.
В.Н.
Препоручујемо
ШКОЛСКИ ПРИБОР ЗА ДЕЦУ: Четрдесетак малишана добило пакете за почетак школске године
06. 09. 2022. у 07:57
ДО ВРХА НАЈУПОРНИЈИ: У "успону на кров Војводине" учествовало 50 деце из целе Србије
05. 09. 2022. у 08:45
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
ТРАМП НИ НЕ ПОМИШЉА ДА УДАРИ НА ОВО ОСТРВО: Кад би се то десило Иран би пропао - бомбе одјекују по целој земљи, само тај део не дирају ФОТО
ВЕЋ више од недељу дана, из Техерана и остатка Ирана стижу драматичне слике уништених складишта горива и стубова црног дима који су настали услед израелско-америчког бомбардовања. Али једно место у северном Персијском заливу остало је нетакнуто.
10. 03. 2026. у 21:47
Коментари (0)