ЧЕТИРИ ДЕЦЕНИЈЕ БРАТСКЕ САРАДЊЕ: Градоначелник Шапца Др Александар Пајић предводи делегацију у посети јапанском Фуђимију
ДЕЛЕГАЦИЈА предвођена првим човеком Шапца др Александром Пајићем борави у Јапану где је, после пријема код амбасадорке Србије Александре Ковач, гост братског града Фуђимија, на позив тамошњег градоначелника Мицухира Хошина.

Фото В. Митрић
- Везе између Шапца и Фуђимија смо додатно учврстили потписивањем Повеље о утврђивању братства, као и симболичним сађењем младица шљиве. Такав однос траје још од октобра 1982. и Шабац је једини град у Србији који се побратимио са неким јапанским, без обзира на хиљаде километара које раздвајају наше две земље. Захваљујем домаћинима на баш срдачном дочеку - поручио је др Пајић.

Фото В. Митрић
А, током сусрета већ су договорени и нови пројекти Јапана и Србије, поготово у областима културе, спорта и економије. Прва ће, сазнајемо, на реду бити размена ученика на релацији Шабац - Фуђими, током које ће у Србију догодине доћи првих шест јапанских ученика. Сходно договору са градоначелником Хошином, наши ђаци ће пут Далеког истока кренути 2024.
- Током боравка у Фуђимију, посетили смо школу "Хирагаја", где смо се дружили са ученицима и упознали их са нашом земљом, односно градом из којег долазимо. Подсетили смо их да Србија и Јапан већ 140 година негују пријатељске односе, а Шабац и Фуђими су четири деценије побратимљени, што је одлична основа да односи између наше две земље и наша два града у наредном периоду буду још продуктивнији - закључује др Александар Пајић.

В.Н.
Препоручујемо

ХАЛИД БЕШЛИЋ ДОЖИВЕО САОБРАЋАЈНУ НЕСРЕЋУ: Познати певач имао удес код Шапца
21. 10. 2022. у 15:33

УЗ БОЉЕ УСЛОВЕ ЗА РАД ЧИСТИЈИ И ГРАД: Шабачким комуналцима обезбеђен нови простор
18. 10. 2022. у 18:03

САОБРАЋАЈНА НЕСРЕЋА У ШАПЦУ: Возач који је изазвао несрећу оставио свој ауто и побегао
17. 10. 2022. у 12:54

ШОК ПРОГНОЗА ЗА ОКТОБАР: Најављено да ће пасти пола метра снега! Овакве екстреме ни метеоролози не памте
ПРЕМА најавама метеоролога, октобар 2025. почеће у Србији под утицајем продора хладног ваздуха са североистока Русије који је дошао до Немачке и Пољске, али се полако приближава ка нама што ће проузроковати развој циклона у Јонском, Тиренском и делу Јадранског мора и већ 1. октобра, у среду, у вечерњим часовима на југу и југозападу Србије почеће да пада киша.
30. 09. 2025. у 20:58

"ЗАШТО МИ ПИПАШ ЖЕНУ?" Овако је почела туча на свадби у Горњем Милановцу, насрнули на доктора (ВИДЕО)
СВАДБЕНО весеље у Горњем Милановцу претворило се у хаотичну сцену када је дошло до несвакидашњег инцидента.
30. 09. 2025. у 16:10

НЕ ДА НА ЋЕРКУ Богданин отац очитао лекцију Вељку, јасно му ставио до знања: "Можда пре ниси имао овакву девојку..."
ВЕЉКО је увек истицао да жели велику породицу са много деце којима ће усадити праве вредности и традицију.
29. 09. 2025. у 16:17
Коментари (0)