БЕБИ-БУМ У НОВОСАДСКОЈ БЕТАНИЈИ: За дан рођено 30 беба

Љ.П.

02. 11. 2022. у 13:44

У ПОРОДИЛИШТУ у Новом Саду, познатом као Бетанија, од 1. новембра у седам сати ујутро до 2. новембра у исто време на свет је дошло 30 новорођенчади.

БЕБИ-БУМ У НОВОСАДСКОЈ БЕТАНИЈИ: За дан рођено 30 беба

FOTO: Arhiva novosti

На Клиници за гинекологију и акушерство за 24 сата рођено је 17 дечака и 13 девојчица.

Иначе, за првих девет месеци ове године у Србији је рођено 463 деце више него у истом периоду прошле, а умрла је 7.971 особа мање.

Од јануара до краја септембра 2022. године, број рођених износио је 45.939, док је прошле године у истом периоду био 45.476, па се бележи раст од 1 одсто.

Највише беба дошло је на свет у августу (5.855), а генерално највећи број рођених је у региону Шумадије и Западне Србије.

БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ


 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.

17. 04. 2026. у 13:13

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)