"ПРАЗНИЧНЕ ЂАКОНИЈЕ" ПОНОВО У ВРШЦУ: Идеје како да декоришете славску трпезу и шта да спремите
У ВРЕМЕ када влада славска, божићна и новогодишња еуфорија, у Вршцу се одржава манифестација „Празничне ђаконије“.

Фото: ТО Вршац
Туристичка организација Вршац ће по 12. пут на једном месту окупити излагаче из целе Србије, како би Вршчанима и гостима дали идеју шта да припреме за празничну трпезу, како да је декоришу, као и шта да својим вољенима купе за поклон.
Биће представљена традиционална јела свих националних мањина које живе на територији Града Вршца, разне рукотворине и сувенири, као и избор за најлепше украшену славску погачу.
Такође, на овој манифестацији ће бити изабран и најлепши цртеж са новогодишњим мотивима, који ученици нижих разреда вршачких школа традиционално шаљу сваке године. Победнички цртеж ће представљати званичну новогодишњу честитку ТО Вршац.
Манифестација ће се одржати у суботу, 10. децембра, у великој сали хотела „Србија“, у трајању од 10 до 18 часова. Улаз је бесплатан.

"ПОДСЕЋАМО ПОЛИЦИЈУ, ОСТАЛО ЈЕ ЈОШ 48 САТИ" Шешељ ће са српским четницима организовати уклањање барикада у Земуну
СРПСКА радикална странка (СРС) подсећа надлежне да је остало још 48 сати до испуњења рока који су дали полицији да ослободи центар Земуна од блокадера који блокадама обележавају границе Независне државе Хрватске.
07. 07. 2025. у 16:38

СКАНДАЛ! ПЛЕНКОВИЋ О УСТАШКОМ КОНЦЕРТУ ТОМПСОНА: "Поносни смо, једино он може да окупи пола милиона"
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић одржао је конференцију за медије након седнице Председништва Хрватске демократске заједнице (ХДЗ). Главна тема била је концерт Марка Перковића Томпсона на Хиподрому и усташка иконографија која се тамо могла видети, али и чути.
07. 07. 2025. у 18:33

"ТО ЈЕ СРАМОТА ЗА НАШУ ЗЕМЉУ" Оштра порука из Словеније поводом Томпсоновог концерта: "Усташе су мучиле и клале"
СЛОВЕНАЧКА странка Левица оштро је критиковала присуство Јанеза Јанше на концерту хрватског певача Марка Перковића Томпсона, који велича усташтво, поруком да је то срамота за Словенију.
07. 07. 2025. у 20:35
Коментари (0)