ЈУБИЛЕЈ ЗНАЧАЈАН И ЗА ЈАГОДИНУ: Спектакуларан концерт поводом седам деценија рада Друштва за културу “Kаблови” (ФОТО)
СЕДАМ деценија рада Друштво за културу “Kаблови” у Јагодини обележило је свечаним концертом у сали јагодинског Центра за културу “Светозар Марковић”.
Фото:З.Глигоријевић
Јубилеј је, према речима Владице Дуциће, секретара Друштва за културу “Kаблови” у Јагодини, веома значајан не само за њихово Друштво, већ и за културу града и традицију српског народа. Зато, нема куће у Јагодини из које неко није био члан “Kаблова”.
- Импозантна цифра. У неком животу и раду, 70 година је стварно велики број. Толико радимо на задовољство чланова, града и оних којима приказујемо културу и традицију нашег народа. Најпоноснији смо на нашу децу, која су изузетно добра. Многе генерације су израсле у добре људе и чланове заједнице – оценио је Дуцић.
Сала је била испуњена до последњег места, а публика је била у прилици да ужива у извођењу песме “Ово је Србија”, девет игара карактеристичних за различите крајеве наше земље, попут игара из Југославије, околине Белице, Ниша, Црне Траве, Биначке Мораве, западне Србије, Шумадије, Лесковца и Kобишнице, али и у наступу Стефана Дугалића, који је свирао на фрули и саксофону.
Фото:З.Глигоријевић
Иначе, Друштво за културу “Kаблови”, које је основано 14. новембра 1952. године, данас има 180 чланова, који раде у три секције: фолклорну са четири ансамбла, музичку и ликовну.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)
ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.
08. 07. 2026. у 17:19
Коментари (0)