ПЛИВАЊЕ ЗА ЧАСНИ КРСТ У KЛАДОВУ: Надметање најхрабријих за Богојављење - по светињу скачу са брода

КЛАДОВО ће 19. јануара по 22. пут, у организацији Црквене општине Кладово, под покровитељством локалне самоуправе, бити домаћин Богојављенског пливања за часни крст.

ПЛИВАЊЕ ЗА ЧАСНИ КРСТ У KЛАДОВУ: Надметање најхрабријих за Богојављење - по светињу скачу са брода

Фото: С.М.Јовановић

Скоком са брода, на стази дугој 33 метра, Кладовљани ће и овог 19. јануара пливати за часни крст.

Пријаве су већ почеле у Цркви Светог великомученика Георгија у Кладову, а учесници ће пре Богојављенске трке, чији је покровитељ општина Kладово, морати да ураде и лекарски преглед, јер у Дунав, који је ових дана попричично хладан, могу само уз одобрење лекара.

Традиционално ово витешко надметање најхрабријих започеће окупљањем у порти Храма Светог Ђорђа а затим ће литија кренути пут до Сунчане плаже на обали Дунава у којем ће пливати учесници овогодишње 22. Богојављенске трке.

Старт ће бити означен тачно у подне, а очекује се да ову светковину увеличају, као и увек и бројни грађани Кладова.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИЈЕ НИ КУПИЛА КАРТУ, НА ПЛАЖИ ЈОЈ ПОНУДИЛИ БЕСПЛАТНУ ВОЖЊУ: Нови детаљи трагичне смрти Новосађанке у Будви

НИЈЕ НИ КУПИЛА КАРТУ, НА ПЛАЖИ ЈОЈ ПОНУДИЛИ БЕСПЛАТНУ ВОЖЊУ: Нови детаљи трагичне смрти Новосађанке у Будви

ТИНЕЈЏЕРКА је, како каже њен близак пријатељ, била девојка пуна живота, имала је много планова за будућност, а тек је имала 19 година, и цео живот је био пред њом, а сада је читава њена породица завијена у црно.

30. 05. 2025. у 14:42

УКРАЈИНА ИЗВЕЛА ЈЕДАН ОД НАЈВЕЋИХ НАПАДА НА РУСИЈУ: Аеродроми у Москви затворени, уништена важна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА ИЗВЕЛА ЈЕДАН ОД НАЈВЕЋИХ НАПАДА НА РУСИЈУ: Аеродроми у Москви затворени, уништена важна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је током ноћи извела један од највећих напада дроновима од почетка рата, гађајући више циљева на територији Русије. Због напада су московски аеродроми били приморани да привремено обуставе рад, што је изазвало хаос у ваздушном саобраћају.

28. 05. 2025. у 09:45

Коментари (0)

НЕ ВОЛЕ ГА УКРАЈИНЦИ, НЕ ПОДНОСЕ ГА РУСИ, А ОН... Нови председник Пољске је - чувени фудбалски хулиган?!