АЦИ СТОЈАНОВИЋУ У ЧАСТ: У Параћину одигран Меморијални шаховски турнир

Зорана Рашић
Зорана Рашић

23. 01. 2023. у 16:38

ВЕЋ пету годину заредом у оквиру „Зимског шаховског фестивала“, у Параћину се игра и једнодневни меморијални турнир.

АЦИ СТОЈАНОВИЋУ У ЧАСТ: У Параћину одигран Меморијални шаховски турнир

Фото: Фесбук/Саша Јевтић

Омладински шаховски клуб „Параћин“ организује га у знак сећања на 2018. године преминулог одличног шахисту и суграђанина Александра Ацу Стојановића.

На управо одржаном турниру наступила су чак 93 шахиста из 12 држава, а одиграно је 11 кола са темпом игре  од три минута плус две секунде по играчу.

Додељене су редовне и специјалне награде, а победнички пехар је припао фидемајстору из Русије Марату Денишеву, који је освојио 9,5 поена.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРВА ДУГОРОЧНА ПРОГНОЗА СТРУЧЊАКА: Ево када ће пасти снег у Србији и каква зима чека Европу

ПРВА ДУГОРОЧНА ПРОГНОЗА СТРУЧЊАКА: Ево када ће пасти снег у Србији и каква зима чека Европу

ПРЕМА првим прогнозама европских стручњака са сајта Severe Weather Europe, зиму 2025/2026 обележиће утицај слабе фазе Ла Ниње и вероватно слабији поларни вртлог. Ово значи динамичније кретање атмосферског притиска, што може омогућити хладније дане у Европи, али и у САД и Канади.

13. 08. 2025. у 09:59

ТРАМП У ОГРОМНОМ ПРОБЛЕМУ: Велики пех пред састанак са Путином на Аљасци

ТРАМП У ОГРОМНОМ ПРОБЛЕМУ: Велики пех пред састанак са Путином на Аљасци

ПРЕДСТОЈЕЋИ састанак између председника САД Доналда Трампа и руског председника Владимира Путина у петак на Аљасци долази у време када у америчкој администрацији готово да нема искусних стручњака за Русију, пише Фајненшел тајмс.

13. 08. 2025. у 11:24

Коментари (0)

СКАНДАЛ! На миг Албанаца, УЕФА изрекла екстремну казну због Косово је Србија!