ШКОЛСКА СЛАВА У НЕГОТИНУ: Школе достојно прославиле Савиндан (ФОТО)
У ОПШТИНИ Неготин у знак сећања на Саву Немањића, бројним програмима данас је прослављена је школска слава - Свети Сава.

Фото: С.М.Јовановић
У свим православним храмовима на подручју архијерејског намесништва неготинског данас је поводом Савиндана служена света литургија, а школску славу обележиле су и све васпитно образовне установе у општини Неготин.
Пригодним беседама, рецитацијама, кореографијама и песмама ученици су показали колико знају о делу Светог Саве и његовом просветитељском раду на приредбама које су организоване широм општине Неготин у црквама, Манастиру Вратна и основним и средњим школама, после паузе које је претходних година изазвао вирус корона.
- Истински се надамо да смо из свега овога научили једну лекцију а то је да су наша мајка црква и наш стожер Свети Сава стубови нашега друштва, да су деца у Србији наша будућност , а да сте ви ти који после родитеља њима усађујете инстинско семе, ви их стављате на прави пут, пред оно што их чека у животу. Много је боље када то што их чека савлађују уз помоћ божију и наше светитеље- рекао је у неготинској Гимназији пронамесник Марјан Kерчуљ.
Најмлађи су радо учествовали и у припремама за прославу Савиндана, али и резању славског колача, литиргији у храмовима. Није изостала ни традиционална додела пакетића које су организовале старешине и Црквени одбори храмова у Неготину и крајинским селима.
-Наша је мисија да истрајемо на путу којим нас је повео Свети Сава и вредностима које нам је дао научио и генерације које долазе - рекао је јереј Марко Јокановић у Основној школи „12. септембар“ у Неготину.
Колачари, просветни радници, Активи запослених и ученици у школама у Неготину, Прахову, Радујевцу, Кобишници, Штубику, Плавни и другим местима били су, такође, на висини свог задатка, одајући и на тај начин захвалност светитељу који је издејствовао аутокефалност Српске православне цркве, утемељивши правне и духовне стубове српске државности.
Препоручујемо

У ЧАСТ СВЕТОГ САВЕ 117 СЛАВСКИХ КОЛАЧА: У Смедереву одржана традиционална смотра (ФОТО)
27. 01. 2023. у 15:59

ПОРОДИЦЕ У ШОКУ НАКОН ШТО СУ ОТВОРИЛЕ КОВЧЕГЕ СА ТЕЛИМА: Нове бизарности након пада авиона у Индији
СИН жене која је погинула у паду авиона компаније Air India изјавио је за Би-Би-Си да су у ковчегу с телом његове мајке пронађени и „други остаци“.
23. 07. 2025. у 16:49

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

ВЕЛИКЕ ДЕВОЈКЕ: Федерерове ћерке више нису мале - лепе близнакиње, видите на кога личе (ФОТО)
ПОРЕД њих две, Роџер Федерер је отац двојице дечака - Леа и Ленија.
22. 07. 2025. у 17:19
Коментари (0)