СВЕДОК РАТНИХ СТРАДАЊА И РАЗАРАЊА: Омаж Миодрагу Борисављевићу у апатинској библиотеци

Јелена Лемајић

27. 02. 2023. у 15:35

ПОВОДОМ обележавања 130 година од рођења Миодрага Борисављевића, апатинска библиотека, која носи његово име, приредиће сутра књижевно вече као омаж овом писцу, а гошћа ће бити његова унука Мира Павићевић.

СВЕДОК РАТНИХ СТРАДАЊА И РАЗАРАЊА: Омаж Миодрагу Борисављевићу у апатинској библиотеци

фото: Народна библиотека Миодраг Борисављевић Апатин

За Миодрага Борисављевића кажу да је био мајстор ратних прича и прича о феноменима лова и риболова. Био је сведок многих ратних страдања и разарања. У Првом светском рату прешао је Албанију и борио се на Солунском фронту, а у Другом је учествовао са читавом породицом.

Свој мир и уточиште је након ратних година пронашао у Апатину где је био дугогодишњи директор Рибарске централе.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија набавља кинески С-400?

АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија набавља "кинески С-400"?

МИНИСТАРСТВО одбране Србије планира набавку нове противваздушне опреме из Кине, према наводима више локалних извора, док је председник Србије Александар Вучић најавио скори потпис нових уговора ради јачања мреже одбране, пише амерички специјализовани магазин Милитари воч.

27. 04. 2026. у 16:05

Коментари (0)

Алта банка потврђује лидерску позицију: ПКС награда за најбрже растућу банку у Србији