ДВЕ ПРИЈАВЕ ВРШЊАЧКОГ НАСИЉА: Подаци локалне мреже у Врању
ЛОКАЛНА мрежа за борбу против вршњачког насиља у Врању усвојила низ мера са циљем превенције вршњачког насиља Међу њима је и покретање телефонске линије 064 859 08 62 која је намењена за пријаву насиља, а позиви могу бити анонимни.
Фото: Ј.С.
- Закључно са 19. мајем биле су две пријаве. Једна пријава није била са територије нашег града, те смо дали повратну информацију у виду контактирања служби на државном нивоу. У другом случају, одмах након пријављивања, обавештена је школа ради предузимања мера из своје надлежности, са препоруком да у случају потребе буду укључене и друге надлежне службе – каже Лука Трајковић, координатор Канцеларије за младе, која је је својеврсник посредник између оних који пријављују и надлежних институција.
Фото: Ј.С.
Он подсећа да је оај број телефона доступан 24 часа и намењен је искључиво за пријаву вршњачког насиља.
- По пријави, користе се ресурси локалне мреже и других релевантних институција, односно професионалаца који процењују потребно поступање у конкретном случају, односно ефикасније повезивање надлежних служби – појашњава Трајковић.
Град Врање донео је одлуку о формирању поменуте мреже због неколико случаја вршњачког насиља у граду који су прилично узнемирили јавност.
Препоручујемо
ЖЕСТОКЕ ПРЕТЊЕ МОСКВИ ИЗ МИНХЕНА: НАТО ће покренути ударе дубоко у Русији ако се усуде да нападну Балтик
НАТО ће покренути ударе дубоко у Русији ако се Москва усуди да изврши инвазију на балтичке државе, упозорио је министар спољних послова Естоније Маргус Цахкна, одбацујући страхове да би Москва могла брзо да освоји територију на истоку.
16. 02. 2026. у 15:44
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
Дању спасавао животе у болници, ноћу се претварао у МОНСТРУМА: Језива истина откривена годинама касније
ПОЛИЦИЈА верује да је Крис Ревак, који је извршио самоубиство након што је оптужен за убиство, можда био серијски убица. Његов живот и дела крили су мрачну страну која је шокирала истражитеље.
15. 02. 2026. у 09:19
Коментари (0)