УЗГАЈАЈТЕ ХРАНУ, НЕ ДУВАН: Предавање за ђаке у Параћину о штетности пушења
У ОСНОВНОЈ школи „Момчило Поповић Озрен“ у Параћину данас је одржано едукативно предавање поводом обележавања „Националног дана без дуванског дима“.

Фото: ЦКС Србије/презентација
Предавање поводом тог дана, који се обележава 31. маја, организовао је тамошњи Црвени крст, како би основци на лицу места могли да се информишу о свим штетама које здрављу наносе пушење и дувански дим. Тим пре, јер већина младих који одлуче да пробају цигарету учини то још у основној школи.
Овогодишњи слоган Дана без дуванског дима је „Узгајајте храну, не дуван“, а циљ кампање је да се утиче на смањење производње дувана, а да се повећа узгој поврћа и воћа.
Како истиче Мирослав Митровић из параћинског Црвеног крста, едукативно предавање има сврху подизања свести код младих о штетности пушења, а будући да ова предавања имају ефекат на основце, Црвени крст ће их организовати и даље.
Препоручујемо

ЧУВАРИ ТРАДИЦИЈЕ ОД ЗАБОРАВА: Етно-група „Ђурђевак“ наступала у Параћину (ФОТО)
01. 06. 2023. у 15:47

ВЕЖБА ВАТРОГАСАЦА У ПАРАЋИНУ: Како заједнички деловати у несрећама (ФОТО)
01. 06. 2023. у 15:21

МОНСТРУОЗНО! Овај хоће да влада Србијом! Жене му криве кад их неко силује или пребије!
ВУК Нектаријевић, студент блокадер са Машинског факултета у Београду, који је тобож бициклом ишао у Стразбур, има у најмању руку проблематичне ставове.
20. 04. 2025. у 14:35

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ОТВОРЕН ХРИСТОВ ГРОБ Ево шта су нашли: "Колена су ми клецала, нисам то очекивао - вековима је био затворен" (ВИДЕО)
"АПСОЛУТНО сам задивљен. "
19. 04. 2025. у 08:39
Коментари (0)