СВЕДОЧАНСТВО ЈЕДНОГ ВРЕМЕНА: Promocija knjigeЗорана Ћирића (ФОТО)
КЊИГА „Колумне“ јагодинског адвоката Зорана Ћирића промовисана је синоћ у Народној библиотеци „Радислав Никчевић“ у Јагодини.

Фото:З.Глигоријевић
Поред примарне професије, Ћирић се бави књижевношћу и публицистиком, а и један је од оснивача Kњижевног фестивала „Српско перо“. Део свог живота посветио је и новинарству, те је писао и за поморавски недељник „Нови пут“, где му је под насловом „Промене“ објављено шездесетак колумни. Он их је, две деценије касније, објединио и објавио у књизи „Kолумне“.
-Ради се о новинским текстовима који су објављивани од краја 2000. године, после такозваних октобарских промена, па све до средине 2002. године. У то време, главни и одговорни уредник био је Бајо Џаковић, некадашњи новинар. Ове године се навршава пет година од његове смрти, па је то била прилика да се, објављивањем ових колумни, подсетимо Бајиног живота и рада у “Новом путу” –рекао је Ћирић и додао да је писање колумни за њега је било велико искуство.

Фото:З.Глигоријевић
Током промоције публика је имала прилику и да погледа старе насловне стране „Новог пута“, а о Ћирићевом новинарском раду представљеном у књизи говорили су директор Kоперникус РТВ Јагодина Љубиша Бата Вујић и председник Савета фестивала „Српско перо“ Милан Јаковљевић.

Фото:З.Глигоријевић

(МАПА) ЖЕСТОКЕ БОРБЕ КОД ПОКРОВСКА: Пуца украјинска одбрана, фронт је постао "пакао"
НА ФРОНТУ код Покровска поново се воде жестоке борбе. То подручје постало је епицентар руских напада, а украјински медији и војска описују ситуацију као изузетно тешка.
14. 05. 2025. у 08:43

АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ ОТКРИВАЈУ: Русију ће на преговорима у Истанбулу представљати ова два званичника
ВИСОКИ бивши званичник Кремља, који је желео да остане анониман због осетљивости теме, рекао је да ће Русију на предстојећим преговорима у Истанбулу представљати министар спољних послова Сергеј Лавров и саветник председника за спољну политику, Јуриј Ушаков, објавио је лист Вашингтон пост.
14. 05. 2025. у 09:19

"ЈА НЕ МОГУ ДА НАСТАВИМ БЕЗ ТЕБЕ" Потресна објава Наташе Нинковић: "Ово је најусамљенији дан мог живота" (ФОТО)
НЕМА дана кад не мисли на своју мајку...
14. 05. 2025. у 11:32
Коментари (0)