КЛИМА-УРЕЂАЈ ИЗАЗВАО ПОЖАР У КИКИНДИ: Ватра захватила прозор, комшије приметиле дим и одмах реаговале (ФОТО)
У СТАНУ у центру Кикинде, у згради преко пута Градске куће, касно синоћ, десетак минута пре поноћи, избио је пожар, у којем на срећу није било повређених.
Фото: Р. Шегрт
Пожар је настао када се запалила спољна јединица клима-уређаја која се налазила на тераси стана, са дворишне стране зграде. Комшије са четвртог спрата приметиле су дим на трећем спрату и одмах реаговале тако што су употребиле ватрогасни апарат који зграда поседује, па је ватра угашена и пре него што су стигли ватрогасци.
- Приметили смо дим који је долазио из стана са трећег спрата и пошто имамо двоје мале деце, мало смо се уплашили да ли ћемо моћи да изађемо из нашег стана, па смо најпре њих, босоноге извели из зграде. Онда сам узео ватрогасни апарат који имамо у улазу, отишао до стана у којем је пожар и на тераси угасио ватру. Супруга је у међувремену позвала ватрогасце, па су и они дошли с возилом, али није било потребе за гашење водом. Употребљен је само прах – испричао нам је власник стана на четвртом спрату.
Пожар је избио на трећем спрату, у стану у којем живи подстанар. Настала је само мања материјална штета.
- Пожар нам је пријављен десетак минута пре поноћи. На лице места одмах су изашли ватрогасци са једним возилом, али није било потребе за интервенцијом, јер је пожар већ био угашен. Током рада запалила се спољна јединица клима-уређаја. Ватра је захватила прозор на којем је напукло стакло тако да је настала мања материјална штета, изузимајући уништену климу. Стан користе подстанари и нико није повређен – речено нам је у Полицијској управи.
ДВА УПОЗОРЕЊА
Овај пожар је упозорење грађанима да редовно контролишу клима-уређаје и стамбеним заједницама да је важно да у зградама имају противпожарне апарате, јер је баш њиме један вешти станар угасио ватру на тераси.
- У улазу имамо неколико ручних апарата за гашење, што је јако добро. Сви у улазу смо реаговали, јер су и остале комшије изашле и нудиле помоћ, тако да смо заиста солидарни иако је била скоро поноћ и многи су, сигурно, већ били отишли на спавање – причају комшије са четвртог спрата.
Препоручујемо
ЗА СУБВЕНЦИЈЕ КОМУНАЛНИХ УСЛУГА У ПАРАЋИНУ: Подношење захтева почеће 12. јануара
10. 01. 2026. у 13:28
ЛЕПА ВЕСТ ЗА ВОЗАЧЕ: И данас бесплатно паркирање на отвореним паркиралиштима у Пожаревцу
10. 01. 2026. у 11:37
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања
МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).
10. 01. 2026. у 15:08
ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда
ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.
10. 01. 2026. у 06:30
"ПРИПАДА НАМА - НЕ ДАНСКОЈ, НИ САД" С Гренланда послата јасна порука: "Нико нема право да одлучује уместо нас"
ЛИДЕРИ пет највећих политичких партија Гренланда објавили су заједничко писмо у којем наглашавају да Гренланд није део ни САД ни Данске, већ да припада Гренланђанима, и да захтевају од Сједињених Америчких Држава да немају никакву контролу над тим острвом.
10. 01. 2026. у 11:52
Коментари (0)