ДЕДА ШАБАН - ПОНОС ПАРАЋИНА: Новац који су суграђани прикупили да би њему помогли уплатио у хуманитарне сврхе
ПРВА орканска олуја која је недавно погодила Параћин оборила је и оштетила киоск за продају кокица и осталих грицкалица у центру тог града, па су се Параћинци подигли на ноге да помогну власнику, Горанцу Мумину Јакупију (73), кога сви зову деда Шабан.

Фото: З. Рашић
Он је посебно омиљен у граду на Црници јер је генерацијама Параћинаца не само продавао, већ и поклањао семенке, кикирики, кокице, па многи суграђани сегменте свога детињства памте управо по деда Шабану.
Да би се Мумину помогло да поправи киоск, његови суграђани су организовали хуманитарну акцију и прикупили преко сто хиљада динара упркос противљењу старог Горанца, који је тврдио да му хуманитарна помоћ није потребна.
Новац је, на крају, ипак прихватио, а на крају је откривено и због чега. Сва средства, 112.000 динара, уплатио је за наставак лечења, односно операцију шеснаестогодишњег дечака Александра Петровића из Клачевице код Параћина. Њему је потребно близу милион динара за операцију ногу коју у Београду у августу треба да обави руски лекар, да би коначно нормално ходао.

"НА СТОЛУ СУ РАТНИ ПРЕДЛОЗИ, БРИСЕЛ ХОЋЕ РАТ!" Орбан се хитно јавио из Копенхагена
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан навео је из Копенхагена, где учествује на самиту Европске политичке заједнице, да је ситуација озбиљна и да се на столу налазе, "отворени, ратно оријентисани предлози".
02. 10. 2025. у 08:59

(МАПЕ) ОВАКО ЋЕ СЕ КРЕТАТИ НЕВРЕМЕ У СРБИЈИ: Погледајте из часа у час, стижу снег и киша (ФОТО)
ПОГЛЕДАЈТЕ како ће се ледени облак кретати над Србијом и које крајеве кад погађа невреме. Данас и сутра облачно са кишом и хладно, осим на северозападу Војводине где ће се задржати суво време, најавио је РХМЗ.
02. 10. 2025. у 10:47

ОГЛАСИЛА СЕ БИЉА НАКОН РАСТАНКА ОД АЦЕ ИЛИЋА: "Видећу како време пролази..."
ИАКО растављени, Биља и Аца имају велики разлог за славље.
01. 10. 2025. у 12:20
Коментари (0)