ПОЛОЖЕН КАМЕН-ТЕМЕЉАЦ: За нови петровачки вртић

Душанка Новковић

08. 09. 2023. у 19:04

МИНИСТАРКА просвете Славица Ђукић Дејановић и председник општине Петровац на Млави, Душко Нединић, положили су данас камен-темељац за нови дечји вртић, капацитета 200 места, са роком градње од 12 месеци.

ПОЛОЖЕН КАМЕН-ТЕМЕЉАЦ: За нови петровачки вртић

ОУ Петровац на Млави

Вредност новог објекта, површине 1.350 квадрата, износи 184 милиона динара, које обезбеђује Министарство просвете, у оквиру пројекта „Инклузивно предшколско васпитање и образовање“.

- Министарство просвете одлучно наставља са улагањем у систем предшколског васпитања и образовања, јер чврсто верујемо да на тај начин улажемо у будућност. Ово није само темељ за нови објекат, већ темељ за боље сутра – изјавила је министарка.

Председник општине напоменуо је да ће се изградњом новог вртића укинути листе чекања за упис, а биће повећан и обухват деце предшколским образовањем.

Реализацијом пројекта „Инклузивно предшколско васпитање и образовање“, вредног 47 милиона евра, биће обезбеђено 11.000 нових места за децу у систему предшколског васпитања и образовања. Овај пројекат Министарство просвете спроводи уз подршку Светске банке и у сарадњи са локалним самоуправама.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота