ЗА ВИШЕ ДВОТОЧКАША НА УЛИЦАМА: Град Суботица обнавља бициклистичке стазе

Јелена Лемајић

13. 09. 2023. у 18:15

ИАКО Суботица важи за "град бициклиста", бициклистичких стаза је врло мало, а и то што има је неретко у лошем стању.

ЗА ВИШЕ ДВОТОЧКАША НА УЛИЦАМА: Град Суботица обнавља бициклистичке стазе

фото:Ј.Л.

Како би ту слику поправио и пружио могућност грађанима да што више користе двоточкаше, Град континуирано улаже у обнову бициклистичких стаза.

На Сенћанском путу су у току радови на рехабилитацији бициклистичке стазе у дужини од један километар.

- Ради се деоница од Кумичићеве улице до хотела "Патрија", у оба смера, а затим ћемо наставити кроз Штросмајерову улицу. Вредност радова је око 10 милиона динара - истиче Огњен Голубовић, директор ЈП за управљање путевима, урбанистичко планирање и становање.- Чим завршимо овај посао, почињемо радове на изградњи бициклистичке стазе на Сомборском путу која ће водити до Пословне зоне "Мали Бајмок", овим ће бити испуњен захтев великог броја људи који су запослени у Индустријској зони и који на посао долазе бициклима.

Иначе, у плану је израда студије о бициклизму у Суботици која ће одредити даљи ток развијања инфраструктуре за возаче ових двоточкаша.

- Свесни смо каква је ситуација по питању бициклистичких стаза којих има свега 38 километара што је веома мало за град ове величине.  - додаје Голубовић и подсећа да је претходне године рехабилитовано 3,8 километара бициклистичких стаза. - Стазе за бициклисте деценијама нису обнављане, рађене су осамдесетих година прошлог века и практично су све дошле на ред за рехабилитацију. Сада имамо два приоритета – да је прометно и да је стање лоше, а када се уради,  студија ће нам показати у ком правцу треба даље да идемо.

Фото: Новости

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСКИ АВИОНИ УШЛИ У ДРЖАВУ НАТО, ЗАДРЖАЛИ СЕ 12 МИНУТА: Ово је неприхватиљво и невиђено брутално

РУСКИ АВИОНИ УШЛИ У ДРЖАВУ НАТО, ЗАДРЖАЛИ СЕ 12 МИНУТА: "Ово је неприхватиљво и невиђено брутално"

ТРИ руска борбена авиона МИГ-31 ушла су данас у естонски ваздушни простор у области острва Вајндло без дозволе и остала у естонском ваздушном простору скоро 12 минута, пренео је естонски портал "Ерр.ее".

19. 09. 2025. у 17:00

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.

25. 08. 2025. у 13:15

УМРО ВЕЛИКИ ГЛУМАЦ Петровци: Албанци ме звали српски шпијун, а кад треба - патриота! Знам шта сам - никад ме нико није купио

УМРО ВЕЛИКИ ГЛУМАЦ Петровци: "Албанци ме звали 'српски шпијун', а кад треба - 'патриота'! Знам шта сам - никад ме нико није купио"

ГЛУМАЦ и професор глуме Енвер Петровци преминуо је данас у 72. години, а једну од последњих улога одиграо је између осталог у филму "Руски конзул", серији "Клан", "Јужном ветру", "Сенкама над Балканом", "Бољем животу"...

22. 09. 2025. у 16:07

Коментари (0)

БАЛКАН У НЕВЕРИЦИ! Откривено шта су делије урадиле гробарима изван стадиона, током 177. вечитог дербија! (ФОТО/ВИДЕО)