О ОСНОВАМА БЕЗБЕДНОСТИ И ИГРИ: Дружење полицијских службеника са најмлађим Лесковчанима

Игор Митић
Игор Митић

25. 09. 2023. у 15:46

Полицијска управа у Лесковцу је, у централном градском парку, организовала дружење својих службеника и најмлађих Лесковчана са циљем да их упозна са радом полиције као и са основама безбедности.

О ОСНОВАМА БЕЗБЕДНОСТИ И ИГРИ: Дружење полицијских службеника са најмлађим Лесковчанима

фото: ГУ Лесковац

Ова активност организована је у оквиру пројекта под називом „Заједно и безбедно кроз детињство“ чији је основни циљ да се код деце развије поверење у полицију и њене припаднике.

фото: ГУ Лесковац

Томислав Илић, начелник ПУ Лесковац

- Деца су се у разговору са нашим припадницима упознала са основама безбедности приликом игре. Безбедност деце је приоритет Министарства унутрашњих послова и циљ је да се, кроз тимски рад више државних органа, створи позитивна атмосфера у школама, да се осигура безбедност и да деца имају безбедну и квалитетну наставу. Упознали смо их и са тиме како да препознају разне облике дискриминације, насиља, како да буду безбедна у саобраћају и како да поступају у ванредним ситуацијама – истакао је Томислав Илић, начелник Полицијске управе Лесковац.

Представници локалне самоуправе су истакли висок ниво сарадње са лесковачком Полицијском управом посебно у контексту препознавања ризика по децу у близини школа и брзог реаговања.

Истакнут је и допринос безбедности деце кроз ограђивање школских дворишта уз закључак да се само заједничким деловањем може створити сигурно окружење у коме ученици могу да развијају своје таленте и потенцијале.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

ЈАНИК СИНЕР У ШОКУ ЗБОГ НОВАКА ЂОКОВИЋА! Ево шта је Србин урадио Италијану - одмах стигао одговор који је спустио Нолета