СЛАВА СВЕТОГ ЈОВАНА: Велика духовна радост у Азбуковици

В.Митрић

09. 10. 2023. у 13:37

ХРИШЋАНСКА православна заједница “Свети Јован Богослов” прославила је свог заштитника Светог Јована Богослова, у присуству епископа шабачкој Јеротеја, који је пререзао славски колач, осветио славско жито и беседио народу у љубовијском храму.

СЛАВА СВЕТОГ ЈОВАНА: Велика духовна радост у Азбуковици

фото в митрић

Свету Литургију у Храму Светог Преображења Господњег у Љубовији служили су архијерејски намесник азбуковачки протојереј ставрофор Драган Секулић, протосинђел Серафим настојатељ манастира Бјеле Воде и архијерејски намесник рађевски протојереј Бранко Јовљевић.

На ову дивну светковину, у срце Азбуковице, стигли су и многи верници са леве обале Дрине, из Републике Српске, да учествују у слављу и радости своје браће у матици, како су чинили и њихови славни преци.

Милина је за душу и тело слушати литургију и гледати  свечани славски чинну овом древном светом храму и уживати у свакој речи заиста златоустог владике Јеротеја -каже Родољуб Ђукановић из Братунца, у Републици Српској.

- Благо мајци која је родила оваквог човека као што је епископ Јеротеј и вернике попут ових у Азбуковици.

Епископ шабачки Јеротеј  је, поред осталог, зборио о великом делу о Светог ЈованаБогословуа, "вољеногХристовог ученику и апостолу љубави.". На слављу је био је МИлан Јовановић, председник општине Љубовија.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.

05. 06. 2025. у 17:05

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић

ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.

07. 06. 2025. у 11:30

Коментари (0)

СРБИ СУ ПОВЕЛИ И ЊЕГА! Албанци о човеку који је дошао са фудбалерима Србије у Тирану