ИЗЛОЖБА КУД „СПАСОВДАНСКИ ВЕЗ“: За посетиоце етно-парка у Злакуси до 15. октобра (ФОТО)

Зорана Рашић
Зорана Рашић

10. 10. 2023. у 12:11

„АМАНЕТ“ је назив изложбе Културно-уметничког друштва „Спасовдански вез“ из Дреновца код Параћина која је претходних дана започела своје путешествије по Србији.

ИЗЛОЖБА КУД „СПАСОВДАНСКИ ВЕЗ“: За посетиоце етно-парка у Злакуси до 15. октобра (ФОТО)

Фото: Фејсбук/КУД Спасовдански вез

Прво отварање уприличено је у Злакуси у тамошњем етно-парку „Терзића авлија“, а фотографије великог формата одлично су се уклопиле у амбијент аутентичног етно-домаћинства.

Злакуса је позната као престоница грнчарства Србије, па свако ко је посети може да погледа и ову изложбу која ће ту бити постављена до 15. октобра.

Фото: Фејсбук/КУД Спасовдански вез

У питању је пројекат којим је све познатије културно-уметничко друштво из параћинске општине реализовало уз подршку Министарства културе, а аутор фотографија је Иван Радосављевић Шуме.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

АМЕРИ САЗНАЛИ ШТА СРБИ УРАДЕ КАД ЈЕ ТЕШКО - И ОСТАЛИ У ШОКУ! Тренер највећег америчког чуда објаснио како је то кад тренираш СРБЕ! (ВИДЕО)