ПОКЛОНИ ИЗ УДРУЖЕЊА „ИЛИНДЕН“: Пакетићи за лексовачке малишане који уче македонски
Деца из Лесковца, која уче македонски језик као изборни предмет, добиће новогодишње пакетиће од овдашњег Удружења „Илинден“.

фото: ГУ Лесковац
Удружење је обезбедило поклоне за свих 200 ученика која похађају наставу македонског језика, а подела пакетића почела је из Основне школе „Бора Станковић“ у Богојевцу.
Македонска заједница у Лесковцу је једина која, јужније од Београда, има могућност да њихова, али и друга заинтересована, деца уче матерњи језик са елементима македонске културе у својим школама.
Овом приликом је наглашено да македонски као изборни предмет иде у прилог томе да деца Македонаца која живе у Јабланичком округу не забораве одакле потичу и да се сете њихових предака, као што поштују државу у којој живе.

ОДАВДЕ ЈЕ ИЗАШЛА ГРУПА ЉУДИ И ЗАПУЦАЛА: Детаљи ужаса у Вишњичкој бањи, жена убијена, више рањених (ВИДЕО)
У ЛОКАЛУ у Вишњичкој бањи у Београду убијена је једна жена, а рањено још неколико особа, међу којима је и њен муж коме се лекари боре за живот.
30. 09. 2025. у 16:33

"ЗАШТО МИ ПИПАШ ЖЕНУ?" Овако је почела туча на свадби у Горњем Милановцу, насрнули на доктора (ВИДЕО)
СВАДБЕНО весеље у Горњем Милановцу претворило се у хаотичну сцену када је дошло до несвакидашњег инцидента.
30. 09. 2025. у 16:10

НЕ ДА НА ЋЕРКУ Богданин отац очитао лекцију Вељку, јасно му ставио до знања: "Можда пре ниси имао овакву девојку..."
ВЕЉКО је увек истицао да жели велику породицу са много деце којима ће усадити праве вредности и традицију.
29. 09. 2025. у 16:17
Коментари (0)