ОД ПОЧЕТКА ГРЕЈНЕ СЕЗОНЕ: У Параћину 66 интервенција ватрогасаца (ФОТО)

Зорана Рашић
Зорана Рашић

18. 01. 2024. у 13:39

БРОЈ пожара расте сваким почетком грејне сезоне, а на територији параћинске општине од 15. октобра прошле године ватрогасци су интервенисали 66 пута.

ОД ПОЧЕТКА ГРЕЈНЕ СЕЗОНЕ: У Параћину 66 интервенција ватрогасаца (ФОТО)

Фото: З. Рашић

Од тог броја 22 пожара се односи на грађевинске објекте, према изјави Бобана Вкашиновића,командира Ватрогасно-спасилачке јединице. Материјалне штете је било, али на срећу не и повређених и жртава.

До ових пожара долазило је највише услед људског немара и непажње, па из Сектора за ванредне ситуације МУП-а упозоравају грађане да обрате пажњу на стање својих димњака, али и на кућне инсталације и своје електричне уређаје.

Неочишћени и дотрајали димањаци и непажња приликом ложења пећи на чврсто гориво често су узроци пожара, као и остављање укључених грејалица након изласка из куће и коришћење неадекватних топљивих осигурача, подсећају из параћинске ватрогасне станице, уз апел грађанима да буду одговорни према себи, својој породици и комшијама и да обрате пажњу како не би дошло до пожара и угрожавања људских живота.

Фото: З. Рашић

 

Последњи већи пожар у Параћину догодио се крајем децембра у близини центра Параћина, у Улици Мајора Гавриловића, када је потпуно изгорео кров трошне куће у којој је живело вишечлано домаћинство.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

КАКО ДАНАС ИЗГЛЕДА АЉОША ВУЧКОВИЋ Глумица објавила снимак из позоришта: Велики и добри наш!

КАКО ДАНАС ИЗГЛЕДА АЉОША ВУЧКОВИЋ Глумица објавила снимак из позоришта: "Велики и добри наш!"

ГЛУМИЦА Драгана Мићаловић дирнула је пратиоце објавом на друштвеним мрежама, где је поделила емотиван снимак легендарног глумца Аљоше Вучковића из позоришта. На видеу се види како глумац пева на сцени.

28. 12. 2025. у 08:48

Коментари (0)

ТИТО НАС ЈЕ НАТЕРАО! Асови Звезде и Партизана требало је да се презивају скроз другачије