БЕЗБЕДНОСТ МЛАДИХ У САОБРАЋАЈУ: Едукативна трибина одржана у Зрењанину (ФОТО)
Са циљем унапређења безбедносне културе младих у саобраћају и превентивног ангажовања припадника Полицијске управе у Зрењанину, у сали Културног центра одржана је још једна у низу едукативних трибина, са темпм Безбедност младих у саобраћају.
Фото: Б. Грујић
Осим зрењанинских средњошколаца и ученика виших разреда основних школа, на трибини су учествовали Марко Шкорић, начелник саобраћајне полиције у Зрењанину, његов колега Душко Богданов и представници Агенције за безбедност саобраћаја, Милош Милетић и Милан Срдић.
- Оно што нас све радује јесте смањен број саобраћајних несрећа у протеклој години и мањи број погинулих, што јасно указује да наша енергија и константна едукација, пре свега младих учесника у саобраћају, кроз разне презентације и трибине, има ефекта - са задовољством је констатовао Марко Шкорић.
Милан Срдић, представник Агенције за безбедност саобраћаја, поред осталог истакао је и своје лоше искуство након саобраћајке, после које је остао у инвалидским колицина.
- Слоган Ум на друм, итекако је важан и сви заједно, морамо да апелујемо на савест оних који седају за волан или на вило који начин учествују у саобраћају, а то се посебно односи на младе људе - нагласио је Срдић.
Препоручујемо
ЗА СУБВЕНЦИЈЕ КОМУНАЛНИХ УСЛУГА У ПАРАЋИНУ: Подношење захтева почеће 12. јануара
10. 01. 2026. у 13:28
ЛЕПА ВЕСТ ЗА ВОЗАЧЕ: И данас бесплатно паркирање на отвореним паркиралиштима у Пожаревцу
10. 01. 2026. у 11:37
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања
МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).
10. 01. 2026. у 15:08
ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда
ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.
10. 01. 2026. у 06:30
"ПРИПАДА НАМА - НЕ ДАНСКОЈ, НИ САД" С Гренланда послата јасна порука: "Нико нема право да одлучује уместо нас"
ЛИДЕРИ пет највећих политичких партија Гренланда објавили су заједничко писмо у којем наглашавају да Гренланд није део ни САД ни Данске, већ да припада Гренланђанима, и да захтевају од Сједињених Америчких Држава да немају никакву контролу над тим острвом.
10. 01. 2026. у 11:52
Коментари (0)