„ГУСЛЕ“ ОДРЖАЛЕ СРЕТЕЊСКИ КОНЦЕРТ: Прославиле славу и почеле и 149. концертну сезону (ФОТО)

Рада Шегрт
Рада Шегрт

16. 02. 2024. у 17:52

Академско друштво за неговање музике „Гусле“, једно од најстаријих у Србији, у четврак увече одржало је Сретењски концерт у Народном позоришту у Кикинди.

„ГУСЛЕ“ ОДРЖАЛЕ СРЕТЕЊСКИ КОНЦЕРТ: Прославиле славу и почеле и 149. концертну сезону (ФОТО)

Фото: Г.Биримац/ АДЗНМ "Гусле"

На овај начин „Гусле“ су уприличиле двоструко славље, обележиле су Дан државности, али и славу друштва. Уједно су означиле почетак нове, 149. концертне сезоне.

- На концерту су се представили чланови извођачког фолклорног ансамбла, народног оркестра, мешовитог хора „Коренилије Станковић“ и вокални и инструментални солисти. Концерт је својим наступом обогатио и инструментални састав Западног универзитета у Темишвару. Посебан тон кореографији игара из Лике дали су народни уметници Милан и Вид Вашалић, свирајући дипле и тамбуру самицу. Премијерно су изведене игре из Неготина и први пут је представљена сјајна кореографија игара из Лике као и кореографска минијатура „Ноћ судбине“. Аутор свих изведених кореографија је Игор Попов, док музичке аранжмане сам ја урадио - навео је Зоран Петровић, директор „Гусала“. 

Фото: Г.Биримац/АДЗНМ "Гусле"

Игре из Лике

Велико поштовање према свему што "Гусле" раде имају у Покрајинском секретаријату за културу, јавно информисање и односе са верским заједницама, потврдио је Драган Трапарић, помоћник секертара.

- За дивљење и поштовање је то што „Гусле“ постоје скоро век и по. Имам само речи хвале за све оно што раде - рекао је Трапарић.

Фото: Г. Биримац/АДЗНМ "Гусле"

Хоре "Корнелије Станковић"

Након концерта у просторијама друштва приређено је резање славског колача, а овогодишњи кум славе био је Борко Јоргован, потпредседник Савеза Срба у Румунији. Догађају су присуствовали представници Града Кикинде, који ово друштво финансира из буџета, као најбројније удружење грађана.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

КАКО ДАНАС ИЗГЛЕДА АЉОША ВУЧКОВИЋ Глумица објавила снимак из позоришта: Велики и добри наш!

КАКО ДАНАС ИЗГЛЕДА АЉОША ВУЧКОВИЋ Глумица објавила снимак из позоришта: "Велики и добри наш!"

ГЛУМИЦА Драгана Мићаловић дирнула је пратиоце објавом на друштвеним мрежама, где је поделила емотиван снимак легендарног глумца Аљоше Вучковића из позоришта. На видеу се види како глумац пева на сцени.

28. 12. 2025. у 08:48

Коментари (0)

ХАОС У УКРАЈИНИ: Зеленски је донео одлуку која је шокирала многе