БРКОВИ КРОЗ ИСТОРИЈУ: Изложба у Градском музеју Вршац отворена до 12. марта (ФОТО)

Јелена Баљак

24. 02. 2024. у 12:30

У ГРАДСКОМ музеју Вршац отворена је изложба „Украс мушког лица – БРК“, ауторке Иване Јовановић Гудурић, која ће моћи да се погледа до 12. марта.

БРКОВИ КРОЗ ИСТОРИЈУ: Изложба у Градском музеју Вршац отворена до 12. марта (ФОТО)

Фото: Градски музеј Вршац

Реч је о поставци која је реализована у сарадњи са Музејом Града Новог Сада, а која приказује какву су улогу бркови имали кроз историјске и културне епохе, као и који су се све алати и помаде користили за њихово одржавање.

Посетиоци могу видети бројне старе фотографије, исечке из модних гравира које приказују изглед мушкарца у другој половини 19. века и да се увере да су бркови заиста били обавезан детаљ мушког идентитета.

Фото: Градски музеј Вршац

 

Некада су бркови били неизоставни детаљ на мушком лицу. Прошли су пут од модног детаља до доказа зрелости.

Било је много стилова, а један од најпрепознатљивијих је „волан“ стил, који је обележио читав 19. век. Карактеришу га бркови са зашиљеним врховима ка горе, а назив су добили по томе што имају облик сличан облику волана на бициклу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.

22. 02. 2026. у 18:50

Коментари (0)

ШТА ЋЕ ЗАПАД САДА РЕЋИ? Нимало наивни Руси масовно дошли у Београд (ФОТО)