ГОЛГОТА СРПСКОГ НАРОДА: Дом културе Грачаница и Галерија уметности Приштина организују програм поводом 20 година од мартовског погрома

Драгана ЗЕЧЕВИЋ

10. 03. 2024. у 15:53

ПОВОДОМ двадесет година од мартовског погрома на Косову и Метохији, Дом културе „Грачаница“ и Галерија уметности Приштина, организују централно обележавање овог трагичног догађаја програмом „Погром – Награђени злочин“.

ГОЛГОТА СРПСКОГ НАРОДА: Дом културе Грачаница и Галерија уметности Приштина организују програм поводом 20 година од мартовског погрома

фото Дом културе Грачаница

Како саопштавају из Дома културе у Грачаници, програм је конципиран као својеврсна недеља сећања на Погром у оквиру које ће се кроз изложбе фотографија и уметничких слика, трибину, пројекцију филма, откривање спомен плоче жртвама и свечану академију, сагледати размере страдања којим су Срби и њихова имовина били изложени уништавању.

- Први у низу догађаја је Трибина и изложба фотографија „Погром 17. марта 2004. – Награђени злочин“. Учесници трибине, са научне стране, покушаће да одговоре на кључна питања узрока, размера и последица мартовског Погрома, и указаће на потребу проучавања једног од највећих злочина наше савремене историје. Изложба фотографија, од којих су неке обишле читав свет, приказује феномен зла и на угрожене тачке страдања - наводе из грачаничког Дома културе.

На трибини ће говорити др Радован Пилиповић, директор Архива СПЦ; проф. др Владан Виријевић; историчар Марко Марковић, директор Архива Косова и Метохије; историчар Стефан Радојковић, истрживач - сарадник Института за политичке студије у Београду.

Иначе, Трибина и изложба фотографија „Погром 17.март 2004. - Награђени злочин“ ће бити одржани у понедељак 11. марта 2024. године у 19 часова у Галерији Дома културе „Грачаница“.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НУКЛЕАРНЕ СИЛЕ БИЛЕ НА ИВИЦИ РАТА, А ОНДА ЈЕ УСЛЕДИО ОБРТ: Кључан је био позив једног човека

НУКЛЕАРНЕ СИЛЕ БИЛЕ НА ИВИЦИ РАТА, А ОНДА ЈЕ УСЛЕДИО ОБРТ: "Кључан је био позив једног човека"

У ДРАМИ која је привукла пажњу светске јавности, амерички председник Доналд Трамп јуче је на друштвеним мрежама објавио да су Индија и Пакистан, након четири дана жестоких сукоба дуж границе, пристали на „потпуни и тренутни прекид ватре“.

11. 05. 2025. у 10:48

ПАНИКА У УКРАЈИНИ: Да ли је ово знак да Путин спрема нови напад орешником?

ПАНИКА У УКРАЈИНИ: Да ли је ово знак да Путин спрема нови напад "орешником"?

РУСИЈА ће 12. и 13. маја привремено затворити ваздушни простор изнад војног полигона и комплекса за лансирање ракета Капустин Јар, преноси украјински одбрамбени портал Militarnyi 10. маја, наводећи могућност тестирања балистичке ракете средњег домета.

10. 05. 2025. у 12:06

БИЛИ КАО БРАЋА ТРИДЕСЕТ ГОДИНА: Дејо поцепао слику с њим - некадашњи репрезентативац открио разлоге свађе

БИЛИ КАО БРАЋА ТРИДЕСЕТ ГОДИНА: Дејо поцепао слику с њим - некадашњи репрезентативац открио разлоге свађе

ЛЕГЕНДАРНИ фудбалер Дејан Савићевић пре неколико година поцепао је фотографију са некадашњим саиграчем и великим пријатељем Бранком Брновићем.

11. 05. 2025. у 10:29

Коментари (0)

ХАОС У РИМУ: Данац није могао да сакрије незадовољство, свађао са судијом, ево шта је разлог (ВИДЕО)