ТАКМИЧЕЊЕ РЕЦИТАТОРА У ВРАЊУ: песниче народа мог
У Врању је одржано надметање најбољих рецитатора под називом “Песниче народа мог“, најстарија манифестација иза које стоји Народни универзитет и која је први пут организована далеке 1969. године.

Фото: Ј.С.
Ове године 67 ученика са територије града Врања и градске општине Врањска Бања надметали су се за титулу најбољих, а стручни жири ноје имао ни мало лак задатак.
- Деца су се одлично спремила, било је ту доста ентузијазма, драго ми је, заиста, што се још увек негује култура језичког изражавања – каже Гордана Димитријевић, директорка Народног универзитета.
Најуспешнији рецитатори основних и средњих школа су се квалификовали на Окружну смотру, која је почетком априла у Сурдулици. Након тога такмичаре, који прођу и овај ниво такмичења, очекује Републичка смотра у Ваљеву.

"ПЛЕНУМ СА 7 ЉУДИ? НЕМА ГА ВИШЕ! У ЗГРАДИ ЈЕ ХАОС, 4 ДАНА ТРЕБА ДА СЕ ЧИСТИ" Деканка Филолошког факултета лично избацује згубидане из зграде
НЕКАДА највећа блокадерка, деканка Филолошког факултета, Ива Драшкић Вићановић избацила је блокадере из зграде факултета.
22. 07. 2025. у 14:41 >> 16:30

ШОК ПРИЗОР НА ЕВЗОНИЈУ: Човек стигао на границу у ово време, нема живе душе! Ево када да кренете пут Грчке
ЛЕТЊИ одмор за многе грађане Србије и региона започиње у бескрајном реду на граничном прелазу Евзони, на улазу из Северне Македоније у Грчку.
20. 07. 2025. у 11:15

ВЕЛИКЕ ДЕВОЈКЕ: Федерерове ћерке више нису мале - лепе близнакиње, видите на кога личе (ФОТО)
ПОРЕД њих две, Роџер Федерер је отац двојице дечака - Леа и Ленија.
22. 07. 2025. у 17:19
Коментари (0)