ЖИВИ НАРОДНА ТРАДИЦИЈА: Одржана манифестација „Глас са Ветрена“
МАЛИ Извор код Зајечара угостио бројне чуваре традиције на другој по реду манифестацији „Глас са Ветрена”.

Foto: Pozorište "Zoran Radmilović"
У препуној сали Дома културе у Малом Извору код Зајечара другу манифестацију традицоналног народног стваралаштва „Глас са Ветрена”, увеличали су својим наступима чланови пет фоклорних ансамбала са територије града Зајечара.
Након свечаног дефилеа улицама овог зајечарског села у Дому културе наступила су културно уметничка друштва „Ново доба” из Грлишта, „Ромулијана” из Гамзиграда, „Зоран Гајић” из Рготине, „Шљивар” из Шљивара и „Слога” из Вражогрнца.
Вредне мештанке Малог Извора припремиле су слане и слатке ђаконије како би бројне госте домаћински дочекале.
-Ово је већ трећа манифестција која је од почетка године организована у селима на територији града Зајечара, а до краја године биће одржано чак 40. Намера је да се смотре народног стваралаштва организују у свим селима која то желе. Манифестације су врло значајне, јер поред очувања традиције, представљају једини културни догађај у селима на територији града Зајечара. Важно је и то што су допринеле оживљавању фолклорних ансамбала у петнаестак села – наводе у Установи Народно позориште Тимочке Крајине Центар за културу „Зоран Радмиловић”, која је „Глас са Ветрена“ организовала у сарадњи са Месном заједницом Мали Извор, под покровитељством града Зајечара.

"НЕЋУ МОЋИ ДА ПРИСУСТВУЈЕМ ДОГАЂАЈИМА" Држава ЕУ забранила Фицу прелет до Москве, траже се алтернативне руте
СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо је известио да Естонија није дозволила словачком авиону за Русију да прелети преко њене територије и да се тражи алтернативни пут.
07. 05. 2025. у 21:01

"ТО ЈЕ СКАНДАЛ!" Орбан жестоко ударио на Урсулу фон дер Лајен због Украјине
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан оштро је критиковао председницу Европске комисије Урсулу фон дер Лајен на друштвеним мрежама због позива Украјини да убрза приступање Европској унији.
07. 05. 2025. у 15:26

ИНЦИДЕНТ НА ЕВРОВИЗИЈИ: Албански навијачи напали Принца, у групу навијача улетело обезбеђење
ПРЕДСТАВНИК Србије на Евровизији у Базелу, Принц од Врање завршио је прву пробу у Базелу, која је протекла веома бурно
08. 05. 2025. у 16:27
Коментари (0)