КРАГУЈЕВАЦ СЛАВИ ДАН ГРАДА: На свечаној седници Скупштине града додељене Ђурђевданске награде
Свечаности поводом 6.маја, Дана града у Крагујевцу су почеле су традиционалном седницом Скупштине града у згради Старе скупштине, на којој су уручена највиша признања града, Годишње награде града Крагујевца - Ђурђевданске награде.

Фото : В.Х.
Ове године, Ђурђевданске награде додељене су у седам категорија. Проф.др Милован Матовић добитник је овог признања у области медицине за увођење и терапијску примену Lu-PSMA у лечењу метастатског кастрацијски резистентног карцинома простате (mCRPC).У области новинарства Ђурђевдански лауреат је Миодраг Стојиловић за књигу „Крагујевац отворени град који се воли“, а у области образовања Марина Петровић Јилих за допринос побољшању квалитета институционализоване наставе на немачком језику и књижевности.
У области привреде Ђурђевданска награда припала је компанији LionEight за допринос и подршку привредном и економском развоју града у 2023. години. У области уметности награђени су Предраг Илић и Сања Живковић за монографију „Кнез Михаило кроз уметност и архив“ и Зоран Игњатовић за три самосталне и шест колективних изложби у 2023. години
У области хуманитарног карактера, Ђурђевданска награда додељена је Ивану Глишовићу, Владици Момчиловићу, Горану Ћираковићу, Милошу Илићу, Предрагу Ђокићу, Александру Симовићу, Милошу Дробњаку и Саши Бечановићу за учешће у спашавању угрожених лица након разорног земљотреса у Републици Турској 2023. године.
Плакете Светог Ђорђа уручене су ФК „Раднички 1923“ за изузетне спортске резултате и допринос афирмацији и промоцији Града Крагујевца и тренеру овог клуба, Феђи Дудићу.
Подсетивши на славну прошлост некадашње прве престонице модерне Србије, као и на храброст и одлучност књаза Милоша, који је одабравши Крагујевац за престону варош на Ђурђевданској скупштини у манастиру Враћевшница 1818.године, поставио темеље идентитета не само града Крагујевца већ и слободарске и независне Србије, градоначелник Крагујевца, Никола Дашић истакао је да у истом духу, следећи енергију и амбиције књаза, Крагујевац наставља да гради своју будућност.

ДРЖАВА ОДРЕДИЛА ОГРОМАН ПОРЕЗ ЗА КУЋУ ЖЕЉКА МИТРОВИЋА: Ево колико мора да плаћа
ДРЖАВА је одредила огроман порез за кућу Жељка Митровића.
01. 04. 2025. у 14:12

ПРОЦУРИО ПОВЕРЉИВИ ДОКУМЕНТ ИЗ ПЕНТАГОНА: Европа нек се брани сама у случају руског напада, друга држава је главна претња
СУПРОСТАВЉАЊЕ руској агресији, некада једна од кључних тачака Националне одбрамбене стратегије из 2022. године током администрације Џозефа Бајдена, три године касније више није међу најважнијим приоритетима Сједињених Америчких Држава.
01. 04. 2025. у 12:17

ЈЕДАН РАКИЈА, А ДРУГИ... Нећете веровати КАКО се зову пси новог амбасадора САД у Србији Марка Брновића
МАРК Брновић је увек поносно истицао своје порекло, уосталом ћерке му се зову - Милена и Софија.
31. 03. 2025. у 19:31
Коментари (0)