КРИСТИНА БОЈА И НЕНАД ЗАКИЋ ОСВЕТЛАЛИ ОБРАЗ ДОМАЋИНИМА: На Палићу одржана традиционална Првомајска једриличарска регата

Ј. Л.

07. 05. 2024. у 13:39

На Палићком језеру одржана је традиционална „Првомајска регата“, 78. по реду, која је ове године окупила 78 једриличара из Србије и Мађарске. Током тродневног надметања одржано је девет трка, а од домаћих такмичара најбољи су били Кристина Боја и Ненад Закић.

Такмичари Једриличарског клуба „Палић“ показали своје умеће и остварили добре резултате, те је у класи "Фин" Тихомир Закић заузео треће место, Балинт Фурстнер био је четврти, а Ладислав Полачек осми.

У класи "Илца 7" Данило Бешић трку је окончао на четвртом месту, а Роберт Ковач на осмом. У класи "Илца" Кристина Боја стигла је прва до циља, Дарио Бешић заузео је четврто место, Синиша Басара осмо, Роланд Ковач девето место.

Ненад Закић је био први у класи "Илца 4", Тијана Закић трку је завршила на петом месту, Берталан Молнар је био шести. У класи "Оптимист" Анђела Дракулић заузела је 10. место, а Александар Шалинг нашао се на 22. месту.

УЖАС НА ДУНАВУ: Сударила се два брода, има мртвих, трага се за несталима

ДВЕ особе су погинуле, а пет се води као нестало када су се два брода сударила на Дунаву, код мађарског града Вероце, око 50 километара северно од Будимпеште, саопштила је данас полиција.

19. 05. 2024. у 12:04