РАЗВОЈ ЕМПАТИЈЕ И ДИЈЛОГА: Едукативна радионица за краљевачке основце у „Недељи сећања“
У оквиру „Недеље сећања и заједништва“ која се на препоруку Минстарства просвете обележава у школама годину дана после трагичних догађаја у ОШ „Владислав Рибникар“ у Београду, као и у Малој Дубони и Орашју, краљевачки КЦ „Рибница“ организовао је едукативну радионицу „Вештина комуникације и тимски рад“ за ученике ОШ „Драган Маринковић“ у селу Поповићи код Краљева.

КЦ Рибница
Кроз задатке и игре, ученици су могли да стекну вештине добре комуникације и асертивног понашања, да освесте своје емоције, жеље и потребе и да науче да имају право да их изразе на начин који друге особе неће схватити као напад, увреду или угрожавање.
Све активности у „Недељи сећања и заједништва“, подсећамо, уз одавање поштовања жртвама и подршку њиховим породицама, за циљ имају развој вредности, вештина, знања, критичког размишљања код ученика, развој хуманости, емпатије, толеранције и поштовања дијалога.

ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом
ДИРЕКТОРКА националне обавештајне службе (ДНИ) Тулси Габард рекла је да верује у постојање ванземаљаца, али је истакла да мора да буде "опрезна" у вези с оним што износи у јавност, будући да има приступ великом броју поверљивих информација.
06. 08. 2025. у 17:35

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

ЗАШТО РАТ У УКРАЈИНИ ЈОШ ТРАЈЕ? Орбан криви Трампа: "Није довољно јак!" Мађар окренуо леђа америчком лидеру?
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан досад је био један од највернијих европских савезника Доналда Трампа, посебно када је реч о рату у Украјини и обећањима о брзом постизању мира. Али током викенда по први пут јавно је критиковао америчког председника, поручивши да Трамп, барем засад, није показао довољно снаге да увери европске лидере да зауставе рат.
06. 08. 2025. у 16:06
Коментари (0)