БИЦИКЛИ НА ПОКЛОН НАЈБОЉИМА: За одлично учење и примерно владање награђено 55 ученика у Новом Саду
УЧЕНИЦИМА основних и средњих школа у Новом Саду, који су се највише истакли у учењу, владању и постигнутим резултатима на школским такмичењима, данас је уручено 55 бицикала на свечаности приређеној у Културној станици „Еђшег“, у организацији Градске управе за заштиту средине.

Прес служба Града Новог Сада
Град Нови Сад, у сарадњи са друштвено одговорним компанијама, већ четврту годину заредом спроводи ту лепу и корисну акцију даривања бицикала најбољим ученицима, у жељи да младима укаже на важност и неопходност еколошких видова превоза, подсетила је чланица Градског већа Мира Раденовић Бојић.
Честитајући окупљеним ученицима на постигнутим резултатима у овој школској години, она је напоменула да је Нови Сад први град у Србији који је покренуо ту акцију.
- Град Нови Сад је такође први увео субвенције грађанима за куповину бицикала и тиме је постао пример добре праксе за остале локалне самоуправе у Србији.
Чланица градског већа је подсетила да је у протекле три године најбољим ученицима додељено укупно 170 бицикала док је подршку Града, у износу од 12.000 динара, за куповину двоточкаша у претходне три године добило око 5.500 Новосађана.
- Ове године је ту субвеницију добило око 1.460 суграђана – додала је она нагласивши да је Нови Сад, по броју бициклиста, у последњих десет година „нарастао“ за 300 одсто, што потврђује да су грађани Српске Атине свесни значаја коришћења алтернативног вида превоза, који не загађује животну средину.
На свечаности у „Еђшегу“ је такође истакнуто да Нови Сад, пратећи светске трендове, посебну пажњу посвећује унапређењу бициклистичког саобраћаја и инфраструктуре, настојећи да искористи потенцијал равничарског терена градских улица и булевара који су погодни за бављење бициклизмом, као и да промовише принципе одрживе мобилности.
Тај град има данас око 43.000 активних бициклиста и 140 километара бицклистичких саобраћајница. – Ти подаци потврђују да Нови Сад постаје прави зелени бициклистички град – додала је Мира Раденовић Бојић.

НИЈЕ НИ КУПИЛА КАРТУ, НА ПЛАЖИ ЈОЈ ПОНУДИЛИ БЕСПЛАТНУ ВОЖЊУ: Нови детаљи трагичне смрти Новосађанке у Будви
ТИНЕЈЏЕРКА је, како каже њен близак пријатељ, била девојка пуна живота, имала је много планова за будућност, а тек је имала 19 година, и цео живот је био пред њом, а сада је читава њена породица завијена у црно.
30. 05. 2025. у 14:42

УКРАЈИНА ИЗВЕЛА ЈЕДАН ОД НАЈВЕЋИХ НАПАДА НА РУСИЈУ: Аеродроми у Москви затворени, уништена важна фабрика (ВИДЕО)
УКРАЈИНА је током ноћи извела један од највећих напада дроновима од почетка рата, гађајући више циљева на територији Русије. Због напада су московски аеродроми били приморани да привремено обуставе рад, што је изазвало хаос у ваздушном саобраћају.
28. 05. 2025. у 09:45

КАРЛЕУША ОТКРИЛА ЦЕЦИ ИСТИНУ О СНАЈИ: Није остала равнодушна на речи о Вељку и Богдани
ПЕВАЧИЦА Оља Карлеуша, која је родом из Титела, открила је каква је заправо снајка Цеце Ражнатовић, Богдана.
01. 06. 2025. у 16:40
Коментари (0)