ИЗЛАЗНОСТ МАЊА ЗА ЈЕДАН ДО ДВА ОДСТО: Информације из ГИК у Јагодини
ИЗЛАЗНОСТ до 12 сати мања је за један до два одсто у односу на претходне локалне изборе у граду Јагодини, а до 10 часова на биралишта је изашао готово идентичан број гласача као пре четири године, каже за „Новости“ Зорица Радивојша, председница Градске изборне комисије.
Фото:З.Глигоријевић
До 12 часова у Доњем Рачнику право гласа искористио је 21,8 одсто гласача, у Бунару 19,03, а у јагодинском Факултету педагошких наука гласало је 15,16 одсто бирача. За сада нема неправилности, нити инцидената на бирачким местима.
У граду Јагодини, подстимо, право гласања на локалним изборима има 63.654 гласача. У трци за 21 одборничко место је шест листи.
Препоручујемо
У походе нарцисима: Заказана јубиларна манифестација на Столовима повише Краљева (ФОТО)
04. 05. 2026. у 06:45
Упозорење Војске Србије: Војне вежбе од 4. до 10. маја у ширем реону Великог Градишта
03. 05. 2026. у 20:28
Кад чују како се Крушевљанин зове, сви се питају да ли му је матичар био пијан
03. 05. 2026. у 12:37
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)