ПЕЧАТ БРАТСКИМ ВЕЗАМА: Потписана два споразума о сарадњи Краљева и Новог Горажда
Настављајући вишдеценијско пријатељство представници краљевачке локалне самопураве и Новог Горажда у Републици Српској потписали су споразумае о сарадњи којима се још јаче учвршћују братске везе.

Г.Шљивић
У присуству градоначелника Краљева др Предрага Терзића и начачнице Општине Ново Горажде Миле Петковић, потписан је Споразум о сарадњи у између представника краљевачког Спортског савеза и Спортског друштва „Раднички"“ из Новог Горажда, као и Споразум између овдашње Народне библиотеке „Стефан Првовенчани“ и Народне библиотеке „Божидар Горажданин“.
- Ово је круна досадашње и темељ будуће сарадње две локалне заједнице. Братске везе датирају из 1976. и настављене су после ратних дешавања на простору БиХ. Сарадња са Краљевом је за нас веома значајна јер је показатељ да наша матица брине о сваком Србину – рекла је Мила Петковић, начелница Општине Ново Горажде.

Г.Шљивић
Овом приликом гости из Новог Горажда и њихови домаћини обишли су краљевачку библиотеку, једног од главних стожера културе и културних догађаја у Краљеву, а потом и Атлетски стадион крај Ибра на коме се одржавају бројна домаћа и међународна надметања.
- Сви Срби, без обзира да ли живе у централној Србији, на Космету, у БиХ, Северној Македонији или Црној Гори један су народ – јасно је поручио др Предраг Терзић, градоначелник Краљева. - Дрина није граница, већ кичма српског народа, она нас не дели, него повезује. Сигуран сам да ћемо сви заједно успети да развијамо и Србију и Републику Српску и сваки град и општину где живи српски народ.

ПУТИН О ИСПОРУЦИ "ТОМАХАВКА": Ако Украјина нападне оружјем дугог домета, одговор ће бити запањујући
АКО Украјина покрене нападе оружјем дугог домета на Русију, одговор ће бити запањујући, изјавио је данас руски председник Владимир Путин.
23. 10. 2025. у 17:59

СТИЖЕ ЗИМА КАКВА СЕ ВИЂА ЈЕДНОМ У СТО ГОДИНА? Метеоролози одговорили на спекулације о "зими века"
НЕМАЧКИ портали су преплављени информацијама о екстремној зими, улицама прекривеним снегом и екстремним временским условима који прете земљи.
23. 10. 2025. у 17:38

СПАВА ПОРЕД ВЦ ШОЉЕ БЕЗ ПОКЛОПЦА Хаос у затвору где је Саркози, вичу му: "Осветићемо Гадафија!" Посебан третман за бившег председника
"СВИ затвореници праве буку, вичу, лупају по зидовима..."
22. 10. 2025. у 15:32
Коментари (0)