"ДРИНСКА РЕГАТА" ПОЧИЊЕ 15. ЈУЛА: Све спремно за највећи балкански карневал на води
Јубиларна 30. „Дринска регата“, највећи балкански карневал на води, биће одржана од 15. до 21. јула у Бајиној Башти. Уз спуст Дрином, око 130.000 посетилаца уживаће и у другим забавним садржајима.

Н. Јанковић
Под покровитељством Општине Бајина Башта, организатор Туристичка организација „Тара – Дрина“ окупиће посетиоце већ 15. јула на „Башта базару“. Реч је о фестивалу хране и народних рукотворина у центру Бајине Баште. Истог дана у вечерњим часовима концерт ће одржати Леонтина Вукомановић са дечијим хором „Чаролија“. Уследиће премијера документарног филма „30 година Дринске регате“.
Другог дана биће уприличени концерти Ане Бекуте и трубачког оркестра Миленка Филиповића, на градском тргу.
Фестивал електронске музике „Мешап“ биће одржан 17. и 18. јула у Спортско – рекреативном центру „Браћа Милутиновић“, а најављени су наступи извођача из Србије, Холандије, Хрватске и Словачке.
У четвртак 18. јула, поред речице Године у Перућцу, одржаће се такмичење у справљању рибље чорбе.
На излетишту Рача, 19. јула, концерте ће одржати Драгана Мирковић и Жељко Самарџић.
Централни догађај, велики спуст реком Дрином од Перућца до Рогачице, у коме ће се наћи хиљаде чамаца и сплавова, биће уприличен у суботу 20. јула: карневал на води креће у 11 часова исод бране Хидро – електране „Бајина Башта“. Истог дана на излетишту Рача у оквиру „Мост феста“ наступиће Дејан Петровић са Биг бендом и ЈУ група.
Познато је да ће се око Дрине и ове године, у карневалском амбијенту, окупити око 130.000 посетилаца из свих крајева света.

ШОЈГУ УПОЗОРАВА: Тај потез би могао довести до трећег светског рата
СЕКРЕТАР Савета безбедности Русије Сергеј Шојгу упозорио је да би увођење мировњака на историјске територије Русије могло довести до трећег светског рата.
24. 04. 2025. у 19:46

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

НИ ЛАУШ НИЈЕ ПРИМЕТИО ДО КРАЈА СНИМАЊА: Најлуђа грешка из "Боја на Косову"
ЛАУШЕВИЋ је о снимању филма "Бој на Косову" писао у књизи "Година прође, дан никад".
28. 04. 2025. у 10:32
Коментари (0)