ДАРОВИ ЗА НАЈМЛАЂЕ КИКИНЂАНЕ: Град обезбедио поклоне за 90 малишана

Рада Шегрт
Рада Шегрт

31. 07. 2024. у 11:15

У Градској кући у Кикинди у уторак су уручени поклони родитељима који су бебе добили од априла до јуна.

ДАРОВИ ЗА НАЈМЛАЂЕ КИКИНЂАНЕ: Град обезбедио поклоне за 90 малишана

Фото: Р. Шегрт

Њих 90 добило је мултифункционалну столицу, торбу, пешкир, подлогу за повијање и радосницу. То је сада већ устаљени поклон који град обезбеђује новим суграђанима у оквиру акције „Кикиндски беби клуб“. Уручење дарова малим Кикинђанима и њиховим родитељима организује се четири пута годишње, за бебе рођене у претходна три месеца.

- Ово је једна од мера социјалн заштите којом град жели да пружи подршку родитељима. Поред директне новчане помоћи за рођење првог и другог детета и накнаде незапосленим породиљама, увели смо и нове и основали Школу родитељства и Саветовалиште за брак и породицу .наводи Мелита Гомбар, чланица Градског већа за националне мањине, родну равноправност и бригу о породици.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
(МАПА) КРАЈЕМ ЛЕТА ЧЕКА НАС КАТАСТРОФА: Морске температуре на рекордном нивоу, велики ризик од разорних олуја

(МАПА) КРАЈЕМ ЛЕТА ЧЕКА НАС КАТАСТРОФА: Морске температуре на рекордном нивоу, велики ризик од разорних олуја

ИСТОРИЈСКИ топлотни талас који је захватио Медитеран и Европу подигао је температуру мора на рекордне нивое, повећавајући ризик од разорних поплава и екстремних временских непогода широм јужне Европе у наредним месецима, пише сајт Severe Weather Europe.

01. 07. 2025. у 13:58

МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи

"МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ" Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи

ЈУЖНА Европа суочава се са жестоким топлотним таласом - температуре прелазе 40 степени Целзијуса, а у шпанској покрајини Уелва измерено је рекордних 46 степени, што је највиша јунска температура у историји земље. Истовремено, Италија, Грчка, Португалија и Западни Балкан такође бележе рекордне врућине, праћене шумским пожарима и људским жртвама.

01. 07. 2025. у 11:45

АГЕНТ МОСАДА У ПОЛИТИЧКОМ ВРХУ СИРИЈЕ: Вешање израелског шпијуна снимано и преношено уживо (ФОТО/ВИДЕО)

АГЕНТ МОСАДА У ПОЛИТИЧКОМ ВРХУ СИРИЈЕ: Вешање израелског шпијуна снимано и преношено уживо (ФОТО/ВИДЕО)

МНОГИ га сматрају најбољим израелским шпијуном икада. Са лажним идентитетом сиријског муслимана рођеног у Либану, Ели Коен је имао један циљ - да као оперативац Мосада сазна поверљиве информације које ће користити Израелу.

01. 07. 2025. у 12:48

Коментари (0)

МЕЂУНАРОДНИ ДАН АКЦИЈЕ ЗА КЛИМУ: Најтоплија година до сада