ОТВОРЕН КАМП ЗА ДЕЦУ ИЗ АУСТРИЈЕ И РС У ШАПЦУ: Манифестацији присуствовао министар Милићевић

МИНИСТАР без портфеља задужен за координацију активности и мера у области односа с дијаспором Ђорђе Милићевић отворио је данас у Шапцу културно-образовни камп за младе из дијаспоре и региона, који окупља децу узраста од 11 до 15 година, а током седам дана кроз њега ће проћи 150 деце из Аустрије и Републике Српске.

ОТВОРЕН КАМП ЗА ДЕЦУ ИЗ АУСТРИЈЕ И РС У ШАПЦУ: Манифестацији присуствовао министар Милићевић

Foto: Printskrin Youtube

Милићевић је истакао да је циљ тог и сличних кампова који се одржавају широм Србије да се ојачају постојеће и створе још чвршће везе између матице и сународника који живе ван Србије, саопштено је из његовог кабинета.

-Управо кроз овакве догађаје, манифестације, окупљања, акценат стављамо на наше младе сународнике, малишане који живе ван Србије. Прошле године је то био пионирски подухват, ове године 22 кампа, 18 општина и градова на територији Републике и око 5.000 малишана ће бити укључено у читав пројекат- навео је Милићевић.

Како је рекао, циљ је да малишани који живе ван Србије кроз упознавање културе, историје, традиције унутрашњости Србије уче о култури и историји нашег народа.

-Жеља нам је да кампове искористе да науче још боље ћирилицу и српски језик и да широм света тамо где живе буду чувари нашег идентитета и традициј- истакао је Милићевић.

Он је посебно нагласио важност да у овим камповима учествују и деца из Републике Српске, нагласивши да је реч о једном истом народу који река Дрина никада није раздвајала већ увек спајала.

Градоначелник Шапца Александар Пајић захвалио је што је финансијски помогнуто одржавање овог кампа и најавио да ће његов град и наредне године организовати окупљање младих из дијаспоре и региона.

-Шабац има несумњиво много тога да покаже овој деци и ми смо се потрудили да они о својој култури сазнају нешто више, о Мишару, Церу, да посете један од најлепших манастира у Епархији шабачкој Каону - рекао је Пајић.

Учесници кампа су деца из КУД "Јован Јовановић Змај" из града Фелдкирха у Аустрији, КУД "Мост" из Братунца и КУД "Јоцо Савић Илићка" из Брчког.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО:

Тридесет хиљада људи у Лозници

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.

16. 06. 2026. у 12:22

Коментари (0)

КРАЈ СВИХ МИСТЕРИЈА - САД ЗНАМО КО ВОДИ РАТ ПРОТИВ СРБИЈЕ: Шешељ се ванредно укључио у програм и разобличио ко стоји иза мрачних акција