„НЕВИДЉИВО НАСЛЕЂЕ“: Промоција романа Маје Марковић у параћинској Библиотеци
ДЕБИТАНТСКИ роман Маје Марковић „Невидљиво наслеђе“, који је освојио другу награду на књижевном конкурсу „Пегаз“, биће представљен у Параћину 19. августа у Народној библиотеци „Др Вићентије Ракић“.
Фото: З. Рашић
Овај роман је објављен прошле године у издању Књижевне омладине Србије и одмах затим представљен на Међународном сајму књига у Београду.
Како најављује организатор, у свом првом роману ауторка говори о људима који у различитим временима и околностима напуштају свој завичај тражећи боље место за живот, нешто другачије, неки са циљем да се више не врате, а други - да би постигли нешто више, те да се врате срећнији, успешнији и бољи.
Сваки лик прича своју причу док напушта свој родни крај, а практично, сви са собом носе „невидљиво наслеђе“ .
Књига ће у понедељак бити представљена на отвореном, у атријуму Библиотеке, од 18.30 сати.
Препоручујемо
Акција за Хану из Мокрина: Кикиндски средњошколци поново исказали хуманост (Фото)
17. 04. 2026. у 20:57
Штеди гас и струју, а дели вишак: Ниш први град у Србији са "зеленом топланом"
17. 04. 2026. у 17:57
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима
БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.
17. 04. 2026. у 13:13
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Трагач из "потере" се срушио на под усред емисије: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (0)