МУРАЛИМА УЛЕПШАВАЈУ ГРАД: У Краљеву се до 31. августа одржава Фестивал алтернативних уметности
У склопу овогодишњег Фестивала алтернативних уметности „Стрит арт“ који се до 31. августа одржава у Краљеву, осликавањем спектакуларних мурала наши познати муралисти и графитери, као и ђаци овдашње Уметничке школе, улепшаће поједине фасаде зграда на више локација у граду на Ибру.
КЦ Рибница
Тако је Маја Стојановић Змаја, једна од наших најзначајнијих муралисткиња и илустраторки, осликала мурал који је оплеменио фасаду зграде Културног центра „Рибница“, организатора Стрит арта, а њој ће се, како је најављено, до краја Фестивала придружити и други наши познати муралисти - Мајн, Лула, Јанг, Јагза, Дерокс, Пирос, Хоуп, Рејџ, Зврк тејп, Орек.
КЦ Рибница
А, као и претходних година, са својом професорком Алисом Матовић, у изради мурала учествују и ученици Уметничке школе у Краљеву који су својим јединственим уметничким изразом украсили један део фасаде на згради у којој су смештене просторије школе.
Г.Шљивић
- Настављамо вишегодишњу успешну сарадњу са КЦ „Рибница“. Сваке године ђаци се одазову у великом броју без обзира на то што је распуст. Уз њих, ту су и наши бивши ученици, данас студенти, који радо долазе да учествују – каже професорка Матовић, додајући да је тема овогодишњег мурала „Уметност траје“.
КЦ Рибница
А у дворишту Француске куће до 23. августа одржаће се и дечја радионица графита под називом „Нацртај свој карактер” која има за циљ да младе упозна са техником цртања графита. Предвиђено је да полазници прво израђују скице оловкама, фломастерима или дрвеним бојицама на папиру, које ће касније спрејевима пренети на табле.
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ЈОВАНИН НОВИ ДЕЧКО: Спортиста, бизнисмен, син југословенског рекордера (ФОТО)
ВОДИТЕЉКА Јована Јеремић већ неко време ужива у љубави са боксером Милошем Стојановићем Тигром, сином југословенског кикбоксера Гидре који је поставио светски рекордер.
04. 12. 2025. у 12:31
Коментари (0)