ТОПЛИ ОБРОЦИ ЗА 1200 СУБОТИЧАНА: Народна кухиња у Суботици наставља са радом
После двомесечне летње паузе, Народна кухиња у Суботици поново је почела са поделом топлих оброка. Суботичка Народна кухиња је трећа по величини у Србији и броји 1.200 корисника, од којих је 382 деце.
фото: ТВ Суботица
У програм Народних кухиња укључене су 33 месне заједнице.
-Сви ови оброци које припремамо, значи 10 до 15 врста, су углавном јела која су на кашику, попут пасуља, гулаша,паприкаша и варива, чији квалитет контролише Завод за јавно здравље. Локална самоуправа пружа подршку, те издваја 40 милиона динара, али подршку пружају и надлежно министарство, као и Црвени крст Србије и Црвени крст Војводине - кажу у суботичком Црвеном крсту.
Што се тиче најмлађих, још увек је у току и акција прикупљања школског прибора за децу до трећег разреда основне школе, а који су корисници Народне кухиње. Сав прикупљени школски прибор и материјал, биће подељен у наредних недељу дана.
Препоручујемо
ШОК КОД ВРАЊА Сељане призор паралисао од страха: "Био је ту 5 година" (ВИДЕО)
14. 03. 2026. у 21:33
СА КАДЕТИМА У ПЛАНИНЕ: Промоција Војне академије у Вршцу, па успон до Гудуричког врха
13. 03. 2026. у 16:54
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ХОРОР У ХРВАТСКОЈ: Сви се хватали за главу, Американац једва остао жив (ФОТО/ВИДЕО)
СТРАШНЕ сцене виђене су у комшилуку на кошаркашкој утакмици.
13. 03. 2026. у 19:25 >> 19:26
Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)
ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.
14. 03. 2026. у 11:54
Коментари (0)