НОВИ НАСЛОВИ БИБЛИОТЕКЕ У ПАРАЋИНУ: Промоција Дечјих враголија и Ослобођења Параћина у Другом светском рату

ПАРАЋИНСКА Народна библиотека „Др Вићентије Ракић“ организује у уторак, 8. октобра представљање две нове књиге, чији је издавач.

НОВИ НАСЛОВИ БИБЛИОТЕКЕ У ПАРАЋИНУ: Промоција Дечјих враголија и Ослобођења Параћина у Другом светском рату

Фото: З. Рашић

Поводом „Дечје недеље“ од 13 сати биће промовисана књига „Дечје враголије“ чији је аутор Радован Тачић, а истим поводом током читаве наредне седмице биће омогућени колективни уписи у библиотеку предшколаца, основаца и средњошколаца.

Од 17.30 часова 8. октобра Параћинци ће моћи много новог да чују на представљању наслова „Ослобођење Параћина у Другом светском рату“  Младена Стевића, капетана прве класе у пензији. Ова књига баца ново светло на овај сегмент историје, јер аутор без идеолошке заблуде приказује улогу свих четничких и партизанских формација у поробљеном Поморављу.

Стевић је поред овог наслова објавио још две књиге, „Поморски војвода генерал Илија Гојковић“ (2022) и „Ослобођење Параћина у Првом светском рату“ (2023).

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ОВО МОЖДА НИСТЕ ОЧЕКИВАЛИ: Ево од које репрезентације Срби очекују да направи изненађење на Светском првенству, а није Данска