У ЗНАК СЕЋАЊА НА МОКРАЊЦА: Музејски театар „Ја ћу теби љуба бити“ у Врању
Поводом обележавања 110 година од смрти Стевана Мокрањца, у Галерији Народног музеја, у понедељак, 18. новембра, биће изведена представа музејског театра „Ја ћу теби љуба бити“.

Фото: Илустрација
Лик Марије Мокрањац, супруге чувеног композитора, оживеће маестрална Љиљана Јакшић, по тексту Сање Радосављевић.
Ова дирљива и емотивна прича открива интимни портрет Стевана Стојановића Мокрањца и доноси поглед на љубав и оданост његове супруге Марије.
Врањанци ће моћи да уживају у музејском театру у понедељак, 18. новембра, са почетком у 18 часова, у Галерији Народног музеја Врање.

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: "Било је лепо..."
НЕ СТИШАВАЈУ се приче о разводу Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера. Иако се бивша тениска шампионка и немачки фудбалски ас годинама представљају као складан пар, друштвене мреже и медији последњих недеља брује о наводној кризи у браку и разводу.
04. 05. 2025. у 11:07 >> 11:11
Коментари (0)