НОВА ПОДРШКА ВОЈВОЂАНСКИМ ОПШТИНАМА: За слободан приступ интернету и увођење видео-надзора пет милиона динара
РАДИ подстицања развоја електронских комуникација и информационог друштва у војвођанским локалним самоуправама Покрајина је, у сарадњи са РАТЕЛ-ом, обезбедила скоро пет милиона динара како би у оквиру другог овогодишњег конкурса отвореног за ту намену овај новац био распоређен општинама друге, треће и четврте категорије развијености.
З. Грумић
Та бесповратна финансијска средства моћи ће да буду искоришћена за успостављање „хотспот“ локација на којима ће грађанима бити омогућен слободан приступ интернету, као и за увођење система видео надзора у васпитно-образовним установама, објаснио је данас покрајински секретар за привреду и туризам Ненад Иванишевић.
- Захваљујући стабилним финансијама Републике Србије и АП Војводине, могли смо да у једној години распишемо два конурса у области телекомуникација – рекао је Иванишевић на конференцији за новинаре, напомињући да је и у овом случају акценат на равномерном развоју покрајине.
Он је подсетио да је на првом овогодишњем конкурсу у области телекомуникација бесповратну финансијску подршку добило осам локалних самоуправа у Војводини.
- Циљ нам је да помогнемо, како би што више општина дошло у другу а онда и у прву категорију развијености – истакао је Иванишевић.
За успостављање „хотспотова“ може на овом конкурсу да буде одобрено највише 200.000 динара по локацији, док је за увођење видео надзора у школама и вртићима максимални износ 600.000 динара.
Јавни конкурс, објављен на сајту Покрајинског секретаријата за привреду и туризам, отворен је до 6. децембра.
Препоручујемо
УГАШЕНА ВАТРА: Највећи пожар који је икад задесио Нови Пазар стављен под контролу
24. 01. 2026. у 11:32
ЗБОГ КВАРА НА ГЛАВНОМ ДОВОДУ: И данас проблем са водоснабдевањем Параћина и Ћуприје
21. 01. 2026. у 16:42
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)